Napiš horor a vyhraj knihu!

26. února 2012 v 15:29 |  Soutěž: Napiš horor a vyhraj knihu!

SOUTĚŽ BYLA UKONČENA

Soutěž o knihu podle tvého výběru!

Únor pomalu končí a spolu s březnem je tu i první literární soutěž. Nemuseli jsme dlouho přemýšlet o ceně. O co jiného byste měli soutěžit, než právě o knihu, které jsou nám, amatérským pisálkům, nejblíže?

Zadání soutěže

Tvým úkolem bude napsat příběh s horrorovou tématikou o délce 2500-3000 znaků. Nebudeš to mít ale tak jednoduché. Příběh musí obsahovat pět slov: Hello Kitty, skafandr, vidlička, kaktus a klaun. Pořádí i pády slov jsou na tobě. Příběh se musí odehrávat v koupelně!


Příběh spolu se svou klubovou přezdívkou a adresou blogu odešli nejpozději do 31.března na email literarni-klub@seznam.cz. Do předmětu napiš: LK - soutěž o knihu, Tvá přezdívka, Tvůj blog. (např. LK - soutěž o knihu, Emm, http://fantasy-story.blog.cz) Každý může zaslat pouze jeden příběh.
Všechny příběhy budou zveřejněny. O vítězi se rozhodne pomocí hlasování. Buď k sobě spravedlivý a neproš o hlasy. Vyhrát by přeci měl ten nejlepší.

Zúčastnit se můžou pouze členové klubu. Pokud jím nejsi, ale chceš se stát, stačí vyplnit jednoduchou přihlášku ZDE.

O co se soutěží

Vítěz soutěže si bude moci vybrat jednu ze čtyř knih:

Alois Mikulka - Karkulka v maskáčích
Humorná série příběhů o Karkulce, která utekla do lesa před povinnou školní docházkou. Knížka je určená pro děti, ale oblíbí si jí i puberťáci, případně dospělí.
Počet stran: 104
Rozměry: 14,5 x20,5 cm

Lenka Lanczová - Dva kroky od ráje
Příběh o patnáctileté Naty, která přestupuje ze základní školy na gymnázium. Nezvládá horu povinností, nemůže zapadnout do kolektivu a neví si rady se svým milostným životem.
Počet stran: 253
Rozměry: 12,5 x19,5 cm

• Josef Zlámal - Nevinní hříšníci
Úsměvné vyprávění o obyvatelích předměstí zvaném Bělidla, především však o klukovské partě díky které se dospělým na Bělidlech jen málokdy podaří prožít klidný den. Druhá světová válka se však nemilosrdně blíží a zasáhne i do každodenního klukovského života.
Počet stran: 138
Rozměry: 18 x 11 cm
Aida Brumovská, Zdeněk Netopil - Satan je můj

Příběh dívky Báry a jejího milovaného koně Satana. Navazuje na knihu Láska má jméno Satan.
Počet stran: 198
Rozměry: 13 x20 cm

Vítěze budeme kontaktovat prostřednictvím emailu po ukončení hlasování. Všechny náklady hradí admini Literárního klubu.
Všem přejeme hodně štěstí v soutěži a těšíme se na vaše příběhy!
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (222)
Zobrazit starší komentáře

201 Smithc712 Smithc712 | E-mail | Web | 5. června 2017 v 6:35 | Reagovat

Hi there, just became aware of your blog through Google, and found that it's truly informative. Im gonna watch out for brussels. I will appreciate if you continue this in future. Many people will be benefited from your writing. Cheers! afeddfggeeaakcdf

202 Michaelrit Michaelrit | E-mail | 6. června 2017 v 14:21 | Reagovat

And to accomplish that they really are all set to reduce their bids and allow you to get A-level papers devoid of going bankrupt! The worth for every get may differ, considering that each of you has assorted calls for and requirements, one example is, an essay that needs to be performed in five hours will expense considerably more than an essay because of in three weeks, but even in such scenario the value isn't going to exceed acceptable restrictions! Just cannot feel this will be a fact? We welcome you at our site at any time and therefore are completely ready to vary your point of view a couple of reputable personalized composing assistance.

<a href="http://matthewgordon.co.za/proven-and-useful-scholarship-grant-composition/">http://matthewgordon.co.za/proven-and-useful-scholarship-grant-composition/</a>

203 Michaelrit Michaelrit | E-mail | 7. června 2017 v 12:08 | Reagovat

And to accomplish that they are really ready to reduced their bids and allow you to get A-level papers without the need of going bankrupt! The worth for each get differs, since every one of you has alternative requires and specifications, to illustrate, an essay that needs to be carried out in 5 hrs will cost a bit more than an essay owing in three months, but even in these case the cost is not going to exceed good limits! Can’t assume this is valid? We welcome you at our ?nternet site anytime and so are all set to alter your point of view about a solid customized producing program.
<a href="http://xyx115.com/2014/09/04/writing-essays-standard-bits-of-advice-middle/">http://xyx115.com/2014/09/04/writing-essays-standard-bits-of-advice-middle/</a>

204 MicaelCom MicaelCom | E-mail | Web | 7. června 2017 v 20:03 | Reagovat

Our superior VPN service comes with proprietary VPN apps, access to US Netflix & Hulu, zero log policy, own DNS servers, P2P/Torrent support, 5 simultanious devices and OpenVPN TCP/UDP, IKEv2, L2TP/IPSec & PPTP VPN protocols on top of the following awesome benefits.
ZoogVPN works on all major devices including PC, Mac, iPhone, iPad and Android. It also works with Linux, Blackberry, Chromebook and Routers.
<a href=https://zoogvpn.com/sign-up?ref=zrqtr>It even works on multiple devices simultaniously.</a>

205 Michaelrit Michaelrit | E-mail | 8. června 2017 v 12:38 | Reagovat

Essay creating products and services are all around the Word wide web.  But yet these expert services typically are not without controversy. Custom made creating companies in many cases call to mind plagiarism considerations and ethical doubts, specifically for educational essay crafting. A lot of universities have honor codes prohibiting students from purchasing essays, arguing it really is ethically unsuitable to submit a new person’s show results for a grade, whether it can be plagiarized or paid out for. Though, within the skilled earth, it is increasingly popular for hectic executives to rent ghostwriters to author knowledgeable article content or imagined management papers. Is contracting with an essay crafting assistance any different? Essay Producing Establishments. Curious to understand more about essay creating products and services, such as just how in style they honestly are and that is using these products and services. The author stated the trade is busier than in the past, with 1000's of students keen to order papers web based.
Frequently inside US, a thesis could be the ultimate undertaking for that masters degree together with a dissertation leads into a doctoral degree. Individuals searching for a masters diploma should execute investigation on a unique topic so testifies their valuable understanding obtained as a result of this special method. Trying to get a PhD is different through that the dissertation should contribute one thing fully outstanding in addition to the unknown to the field. Basically, it is important to lead first awareness for the matter. A masters degree thesis is more closely relevant to some exploration paper that you would have finished throughout university. The thought demonstrates your amount of very important and thus diagnostic wondering and in addition defines the topic that you're a good number intrigued in adhering to within your personal industry. Using a dissertation, you could be envisioned to implement the investigation of other individuals only to information you with your possess researching to come back up using a wholly new speculation. Another way wherein the thesis and dissertation vary are in duration. A masters degree thesis is usually around one hundred web pages. Though, the dissertation is usually no less than double and now and again triple that size of a thesis.
<a href="http://www.micfoa.org/essay-help/aid-in-crafting-a-helpful-argumentative/">http://www.micfoa.org/essay-help/aid-in-crafting-a-helpful-argumentative/</a>

206 Michaelrit Michaelrit | E-mail | 8. června 2017 v 14:00 | Reagovat

Essay composing companies are all over the World wide web.  While these companies don't seem to be not having controversy. Tailor made producing services nearly always call to mind plagiarism concerns and moral requests, especially for educational essay producing. Some universities have honor codes prohibiting pupils from investing in essays, arguing it is always ethically unsuitable to post a further person’s do the trick for any grade, if it really is plagiarized or compensated for. Nonetheless, inside skilled globe, it is more and more familiar for hectic executives to rent ghostwriters to creator knowledgeable content articles or believed leadership papers. Is contracting with the essay crafting company any many different? Essay Composing Companies. Curious to understand more details on essay producing products and services, like just how sought after they truly are and who is applying these services. The author explained that the industry is busier than ever before, with 1000's of students keen to buy papers internet.
Generally within the US, a thesis is most likely the ultimate task for your masters diploma along with a dissertation potential customers to some doctoral degree. All those chasing after a masters degree has to carry out research over a exact matter this testifies a experience acquired by using most of their course. Seeking a PhD is different as part of that the dissertation needs to add some thing totally contemporary and furthermore undiscovered towards your discipline. Put simply, you have to lead authentic know-how towards the matter. A masters degree thesis is a lot more closely linked to some basic research paper that you'd have finished through college or university. Which it demonstrates your amount of essential and consequently investigative imagining yet describes the subject you are a lot of fascinated in chasing inside of your own field. Having a dissertation, you're envisioned to utilise the groundwork of some others only to help you into your very own study to return up which has a fully new speculation. Another way wherein the thesis and dissertation vary are in length. A masters degree thesis is typically over 100 webpages. Although, the dissertation is frequently as a minimum double and typically triple the duration of the thesis.
<a href="http://piscaderabayside.com/customized-writing-personal-user-solar-panel-my/">http://piscaderabayside.com/customized-writing-personal-user-solar-panel-my/</a>

207 Smithg466 Smithg466 | E-mail | Web | 9. června 2017 v 10:27 | Reagovat

When some one searches for his necessary thing, so heshe desires to be available that in detail, thus that thing is maintained over here. akagkedeefdakaca

208 Smithg805 Smithg805 | E-mail | Web | 9. června 2017 v 10:28 | Reagovat

Just wanna input on few general things, The website pattern is perfect, the subject material is real excellent. Believe those who are seeking the truth. Doubt those who find it. by Andre Gide. edbebgebbdedggdk

209 Michaelrit Michaelrit | E-mail | 9. června 2017 v 13:04 | Reagovat

Essay composing expert services are everywhere in the Web-based.  On the contrary these companies typically are not without having controversy. Custom composing companies very often call to mind plagiarism considerations and ethical doubts, specifically for academic essay producing. Plenty of universities have honor codes prohibiting learners from obtaining essays, arguing it is usually ethically inappropriate to submit a further person’s do the job for a grade, whether or not it is usually plagiarized or paid out for. All the same, during the specialist globe, it’s significantly common for busy executives to rent ghostwriters to creator specialist articles or blog posts or believed leadership papers. Is contracting with the essay composing services any differing? Essay Producing Providers. Curious to find out more details on essay crafting providers, which include just how very popular they really are and that is choosing these products and services. The author detailed the market place is busier than in the past, with thousands of students keen to purchase papers online.
Generally inside of the US, a thesis is considered the closing job for that masters diploma including a dissertation potential customers to the doctoral degree. These acting on a masters degree ought to conduct research on the particular issue which experts state reflects their particular data obtained by distinct software. Seeking a PhD is different wearing that the dissertation must lead a specific thing absolutely additional and therefore unknown to your discipline. Put simply, you should add unique experience to the subject. A masters degree thesis is much more closely related to a research paper that you would have completed for the period of college. Which it demonstrates your degree of critical to investigative considering and also determines the subject that you are many intrigued in subsequent inside some area. Which has a dissertation, you are predicted to make use of the examine of many people only to guideline you inside your have study to return up with a absolutely new speculation. Another way during which the thesis and dissertation vary are in duration. A masters diploma thesis is typically around 100 webpages. Yet, the dissertation is generally no less than double and from time to time triple all the duration of a thesis.
<a href="http://classicfurniture.sg/thesis-help-your-trusted-route-to-pick-a/">http://classicfurniture.sg/thesis-help-your-trusted-route-to-pick-a/</a>

210 Michaelrit Michaelrit | E-mail | 12. června 2017 v 11:37 | Reagovat

Essay creating products are all around the The web.  Nevertheless these providers are certainly not without the need of controversy. Custom made composing expert services in many instances recall to mind plagiarism considerations and moral inquiries, especially for tutorial essay composing. Quite a few universities have honor codes prohibiting students from investing in essays, arguing it is really ethically incorrect to submit an alternate person’s perform for just a quality, if it's plagiarized or compensated for. Although, from the specialist world, it’s significantly commonplace for chaotic executives to rent ghostwriters to author qualified content or considered leadership papers. Is contracting using an essay composing services any varied? Essay Composing Suppliers. Curious to understand more details on essay crafting products, this includes just how very popular they truly are and who is using these companies. The writer explained that the marketplace is busier than ever, with 1000's of students keen to get papers using the net.
Normally inside US, a thesis is considered the final undertaking for your masters degree and also a dissertation prospects to the doctoral diploma. People looking for a masters diploma need to complete investigate with a precise issue in which reflects a person's knowledge acquired by means of your method. Trying to get a PhD is different using that your dissertation has to contribute some thing thoroughly fresh new so unknown for your area. Quite simply, you have to add primary education with the issue. A masters degree thesis is much more carefully associated into a groundwork paper that you'd have accomplished for the duration of university. The following demonstrates your degree of essential combined with analytical contemplating and consequently specifies the topic that you are a lot of fascinated in next in just your prized field. That has a dissertation, you might be predicted to work with the investigate of other people only to handbook you within your have analysis to come back up that has a fully new speculation. Yet another way by which the thesis and dissertation vary are in duration. A masters diploma thesis is typically above one hundred pages. But the truth is, the dissertation is frequently not less than double and now and again triple the very duration of the thesis.
<a href="http://www.cnttv.it/essay-serve-article-writing-writing-articles/">http://www.cnttv.it/essay-serve-article-writing-writing-articles/</a>

211 Timothtew Timothtew | E-mail | Web | 13. června 2017 v 4:07 | Reagovat

Представляем новый <a href=http://yod.ua>медицинский справочник</a>

212 ARTRash ARTRash | E-mail | Web | 14. června 2017 v 18:15 | Reagovat

A саreful attiтudе то оnе's hеalтh is a sign оf а реrsоn's cіvіlizatіon. Ofтеn, hardly nотiсeаblе імрairмеnts in арреаrаncе and well-bеіng саn signаl а sеrіоus dіagnоsis. Many реоple hаvе rеpеаtеdly nоtісеd a tumоr undеr their аrmpiтs. If тhіs еduсаtion is nот aссомpаnіеd by pаin, weaкnеss оr teмреrатure, реорlе do not rush то get меdiсаl hеlp. It is імрorтаnт tо undersтand why thе аpреаrаncе оf ахіllаry cоnes іs аssoсiатеd.
<a href=http://armpit.info/the-whole-truth-about-the-painless-lump-in-armpit>http://armpit.info/the-whole-truth-about-the-painless-lump-in-armpit</a>

213 Michaelrit Michaelrit | E-mail | 15. června 2017 v 13:00 | Reagovat

Homework enable
A variety huge device studies for like make now federal authorities work done the demo courts and homework benefit precalculus June 2016. This conscious gender, race dwelling species is delivering a high benefit precalculus common thesis and tailor made paper prerequisites if you can revise. Positions healthcare businesses address complex complications and customary dilemmas repair help them. A journal addition figure request complimentary revisions, harmless payment technique. Students projected majority in kindness of believe nation. Own Assertion admission to Masters and finance, homework support captures the cookies and revel in self-assurance of shoppers the acquisition. In examining applications decide originality of paragraph enable write really should be of advice deliver.
Cost-effective training really needs to be applied and talked over thoughts and creating would also better impairments in glucose tolerance scientific tests and research benefit precalculus particular. The indicating Judaism Christianity facilitate lived on subject matter difficulty figuring out the customer wishes help with customized writing online businesses for legal. The citation problems wait Most suitable DISSERTATION. Wherever escalating satisfaction asset guidance foundation of difficulty compares and contrasts in between. This statement pleasing advantageous quotation the book overview. Three imperative diversity experimental assignment and need romantic relationship with recipient bodily or research support precalculus using the application that want started operating. Applicant submit admission homework guidance essay, experience in technological know-how enlargement of modest kids dressed black and white adult males topic. An extra illustration like proficient tailor made speech crafting.
<a href="http://blog.clickblock.com/index.php/2012/06/15/summarize-format-to-get-a-multi-paragraph-report/">http://blog.clickblock.com/index.php/2012/06/15/summarize-format-to-get-a-multi-paragraph-report/</a>

214 coryge1 coryge1 | E-mail | Web | Pátek v 2:54 | Reagovat

Gay blogging service, Daily photos
http://gay-networking.sexgalleries.top/?post-rafael

215 Charles Charles | E-mail | Web | Pátek v 7:30 | Reagovat

Hello There. I found your blog using msn. This is a really well written article. Ill make sure to bookmark it and return to read more of your useful information. Thanks for the post. I will definitely return.

216 Michaelrit Michaelrit | E-mail | Pátek v 12:34 | Reagovat

Research guidance
A number significant unit scientific tests for like make now federal federal government occupations finished the trial courts and research enable precalculus June 2016. This conscious gender, race dwelling species is furnishing a higher benefit precalculus regular thesis and customized paper specifications if you can revise. Positions health care companies remedy difficult troubles and common troubles solve help them. A journal addition figure ask for no charge revisions, safe payment method. Pupils projected greater part in kindness of presume nation. Particular Statement admission to Masters and finance, homework facilitate captures the cookies and luxuriate in self-assurance of shoppers the purchase. In examining purposes decide originality of paragraph guide publish must be of steering produce.
Low cost education and learning should be executed and discussed opinions and writing would also greatly improve impairments in glucose tolerance scientific studies and research benefit precalculus exclusive. The this means Judaism Christianity enable lived on matter difficulty being familiar with the consumer preferences support with custom creating manufacturers for authorized. The citation queries hold out Most advantageous DISSERTATION. Anyplace growing pleasure asset benefit base of predicament compares and contrasts among. This statement gratifying valuable estimate the book critique. A few immensely important range experimental assignment and need connection with receiver physically or research help precalculus using the application that want began operating. Applicant post admission homework assist essay, know-how in know-how enlargement of minimal kids dressed black and white gentlemen concept. An extra illustration like proficient tailor made speech writing.
<a href="http://udayindia.in/2016/07/08/produce-my-essay-for-me-personally-net-for/">http://udayindia.in/2016/07/08/produce-my-essay-for-me-personally-net-for/</a>

217 William William | E-mail | Web | Sobota v 15:10 | Reagovat

There are some interesting closing dates on this article however

218 Charlesitawl Charlesitawl | E-mail | Web | Sobota v 21:22 | Reagovat

อัพเดตทางเข้า SBOBET ล่าสุดวันนี้ <a href=https://www.sbobet7x.com/%e0%b9%82%e0%b8%95%e0%b9%8a%e0%b8%b0%e0%b8%9a%e0%b8%ad%e0%b8%a5%e0%b8%ad%e0%b8%ad%e0%b8%99%e0%b9%84%e0%b8%a5%e0%b8%99%e0%b9%8c/><u><b>เล่นบอลออนไลน์</b></u></a>
10 คะแนนเต็ม สุดยอดบริการดีมากครับ พนักงานพูดสุภาพมากๆ  ประทับใจมากครับ ไม่เคยคิดจะเปลี่ยนเว็ปเลย มีปัญหาโทรได้ตลอด 24 ชั่วโมง ใช้บริการกับ sbobet7x มาได้สักพัก ไม่มีปัญหาอะไร โปรโมชั่นก็ได้จริง ขอบคุณมากครับ บริการดีครับ ทำรายการอะไรต่าง ๆ ก็รวดเร็ว ขอให้บริการดี ๆ แบบนี้ตลอดไปนะครับ sbobet sbobet sbobet แทงบอล แทงบอล แทงบอล แทงบอล แทงบอลออนไลน์ แทงบอลออนไลน์ แทงบอลออนไลน์ แทงบอลออนไลน์ ทางเข้าsbo www.sbobet ทางเข้า sbobet ทางเข้า sbobet ทางเข้า sbo
เว็บแทงบอล ทางเข้าsbobet www.sbobet.com ทางเข้าsbo beer777 เว็บบอล สโบเบ็ต วิธีแทงบอล พนันบอล วิธีแทงบอล การแทงบอล สโบเบท เล่นบอลออนไลน์ sbobet ทางเข้า เว็บพนันบอล แทงบอล ออนไลน์ แทงบอลออนไลน์ เว็บไหนดี
พนันออนไลน์ sbobet7x เจ้าหน้าที่ดูแลได้ดีสุดประทับใจการฝากถอน บริการได้เร็วดี แม้จะเป็นช่วงเย็นๆ เห็นบอกว่าคนทำรายการเยอะก็ยังรอไม่เกิน 5 นาทีใช้บริการออนไลน์ผ่านหน้าเว็บไซต์ ทั้ง สมัครสมาชิก ฝากเงิน ถอนเงิน สะดวกดี ดีตรงไม่ต้องพูดคุยกับคน ผมชอบมาก มาสมัครแรกๆ ตอนแรกนึกว่าบบริการไม่ดี ไปไงไปมาบริการดีโครตครับ สอนผมตั้งแต่เล่นไม่เป็นและแทงบอลได้จนรวยทุกวันนี้

219 William William | E-mail | Web | Pondělí v 19:46 | Reagovat

You produced some decent points there. I looked on the net to the problem and discovered many people goes together with along along with your web site.

220 Michaelrit Michaelrit | E-mail | Úterý v 11:42 | Reagovat

Spend money on AN ESSAY Via the internet On top of Decide to purchase ESSAY CLUB. Right away learners get dozens of varied jobs. They simply do not ever have a sufficient amount of time for you to do all of them as a result of perfect educational overload. Essay writing - a particular would say it is actually a straightforward project. But it's difficult to uncover the possibility, time and inspiration to carry out all duties in response to deadlines. To get essay is regarded as a reputable way out. Our organisation has to get essays web based. We do the job 24 hours each and every day for you personally producing papers with no any blunders, plagiarism or subject discrepancy. You should buy essays at the moment on our site. If you'd like to order an essay on the internet, our workforce of qualified specialists is able to facilitate. Our corporation presents the products for students throughout the world. Imagine no more: order essays internet to have incredible papers penned in keeping with your directions.

<a href="http://www.anitasampermans.be/planning-the-community-sciences-research-paper/">http://www.anitasampermans.be/planning-the-community-sciences-research-paper/</a>

221 Michaelrit Michaelrit | E-mail | Včera v 11:17 | Reagovat

Choose AN ESSAY On the net On the topic of Pay money for ESSAY CLUB. These days learners get dozens of assorted jobs. They simply you shouldn't have ample time for you to do all of these due to remarkable academic overload. Essay producing - one would say it is actually an easy task. But it's out of the question to locate the possibility, time and inspiration to do all tasks as per deadlines. To purchase essay is actually a sound way out. Our organization presents to purchase essays web-based. We deliver the results 24 hours each individual working day for yourself creating papers without having any mistakes, plagiarism or subject discrepancy. You can buy essays at this time on our ?nternet site. If you desire to acquire an essay web, our crew of trained industry experts is ready to guide. Our organization offers the products for students throughout the entire world. Consider no more: get essays on the net to have incredible papers authored in response to your instructions.

<a href="http://www.orobitg.ad/essay-offerings-rated-by-participants-the-alarming/">http://www.orobitg.ad/essay-offerings-rated-by-participants-the-alarming/</a>

222 Michaelrit Michaelrit | E-mail | Dnes v 12:39 | Reagovat

Order AN ESSAY Internet based Found on Procure ESSAY CLUB. Nowadays learners get dozens of various tasks. They just simply will not have good enough time and energy to do all of these because of the fine academic overload. Essay creating - one particular would say it is really a simple task. But it is inconceivable to get the chance, time and inspiration to complete all responsibilities in keeping with deadlines. To order essay can be described as excellent way out. Our business has to purchase essays internet based. We function 24 several hours every single working day for you producing papers not having any problems, plagiarism or topic discrepancy. You should purchase essays without delay on our website. In order for you to shop for an essay on-line, our workforce of capable authorities is ready to enable. Our service furnishes the expert services for college kids through the entire society. Suppose not: order essays using the web to have superb papers drafted in response to your recommendations.

<a href="http://athinaartfair.blogdiary.org/2016/04/08/scholarship-essay-newspaper-that-might-be-17/">http://athinaartfair.blogdiary.org/2016/04/08/scholarship-essay-newspaper-that-might-be-17/</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama