Text: Skřítek

17. dubna 2012 v 20:00 |  Soutěž: Napiš horor a vyhraj knihu!
Dnes, 17.4.2012, ve 20:00 zveřejňujeme všechny soutěžní texty do soutěže "Napiš horor a vyhraj knihu". Texty jsou neupravované, zveřejňujeme je v tom stavu, v jakém nám byly zaslány. Úkolem bylo vymyslet horor, ve kterém se vyskytují slova Hello Kitty, skafandr, vidlička, kaktus a klaun. Zároveň se příběh musí odehrávat v koupelně. Seznam všech soutěžních textů i hlasovací anketu nalezneš [zde].
Autor: Skřítek
Název: (Ne)horor

Vzdychla a se smíšenými pocity se vydala do koupelny, smýt se zebe městský prach. Jako vždy zakopla o práh a přistála na hromadě různobarevných ručníků. Ona sama měla ráda černou, ale její mladší sestra nikoliv a tak byla nucena strávit tu chvíli na jejím ručníku - růžovém s Hello Kitty. Chvíli si tam jen tak seděla a koukala kolem sebe.
Nakonec se přeci jen zvedla, protože ručníky pod jejím tělem začaly být až příliš pohodlné. Nechtěla tam přeci usnout. Začala si napouštět horkou vanu. Když voda dosahovala asi do poloviny, šla zkontrolovat její teplotu - omylem přitom zavadila o tátův oblek do dílny a ten se zřítil do vany. Vždycky jí připadal jakoskafandr a to, že byl mokrý, její představu ještě více umocňovalo. Jak nejrychleji to šlo, ho vyndala, ale nepomohlo to - byl promočený skrz naskrz. S povzdechem pracovní oblek hodila znovu do pračky.
"Ahoj," ozvalo se jí u ucha. Cukla sebou a zaječela. "Mě se nemusíš bát." Zachvátila ji panika a strach z otočení se - ještě větší strach však měla, co by jí to mohlo udělat, když se neotočí. Pomalu, stupeň po stupni se otáčela, až konečně dosáhla 180 a stanula před tím podivným čímsi.
Kdejaký člověk by se nad tím stvořením rozplýval, spíš by ale měli strach - ne z ní, ale z toho, co se jí stalo. Holčička tam stála v překrásným bílých šatičkách, které však byly potřísněné krví. Čistě bílé vlasy s pár kapkami krve jí splývaly do pasu. Koukala do země, tak nebylo možné spatřit její oči. "Lehni si, Ello," pronesla dívenka. Ke svému velkému překvapení to Ella udělala.
Ella naprosto netušila, co dívenka dělá, neboť samým strachem zavřela oči. Když je otevřela, protože ucítila bodavou bolest na ruce, nemohla uvěřit svým očím. Dívenka jí do ruchy píchala vidličkou! Vedle sebe měla také kaktus a Elle zatrnulo, když si představila, jakými způsoby by ho dívenka mohla použít.
"Víš, nikdy jsem neměla ráda klauny," řekla dívenka z nenadání. "Už jako malá jsem se jich hrozně bála." Tentokrát zabodla vidličku pořádně hluboko - bylo vidět, že je naštvaná. Elle unikly z očí slzy, ale ústa jako by měla zalepená a tak nemohla vykřiknout.
Dívenka nastavila nad Ellu obrovské zrcadlo, takže Elle viděla své tělo, bezmocně ležící na zemi, neschopné se pohnout, křičet nebo jen mrknout.
"Teď to bude legrace! Zahrajeme si oběšence? Budeš hádat slovo!" Ella by se, kdyby mohla, rozesmála. Dívenka si chtěla jenom hrát! Napsala na papír devět čárek a Ella měla začít hádat; ta však nemohla z úst vypustit jediné písmeno a tak Ella kreslila a kreslila, dokud panáček nebyl oběšen. "Prohrálas," pronesla. "Jsi mrtvá."
Po zbytek večera mohla Ella jen snášet hrubou bolest a sledovat v zrcadle dívenku, jak jí pomalu a pečlivě uřezává končetiny.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ebolin Ebolin | Web | 17. dubna 2012 v 20:02 | Reagovat

Pěkná povídka....
Jé, Skřítku, pokud čteš - můžeš o tu nemoc napsat povídku :-)

2 *Wulfric* *Wulfric* | Web | 18. dubna 2012 v 8:22 | Reagovat

Na pár detailů (pár zbytečných slov) je to vážně dobré :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama