Červenec 2012

Profil: Wolfie

31. července 2012 v 23:15 Členové: A - L
Jméno: Wolfie
Věk: 13
Ukázka tvorby na osobním blogu: http://world-of-mystic.blog.cz/1207/1-kapitola-1-2
Tvorba v klubu: -
Co o sobě říká: Miluju psaní, a hlavně fantasy témata. Při psaní vždycky utíkám od reality, která mě děsí. Všechny ty dobré výsledky ve škole co po nás rodiče chtěji, všechno to dobré chování... Psaní mi poskytuje únik, než na mě skutečnost tvrdě dolehne. Jsemholka co má zálibu v romantických komediích a fantasy knížkách pro mládež 21. Století. Mám sklony zamilovávat se do postav svých příběhů, a taky do postav z upířích deníků. Nejradši bych se obarvila na červeno, nechala si v patnácti udělat tetování, piercing a začít kouřit, ale jelikož se snažím udržet svůj život v normě, tohle je pro mě tabu. Jo, a taky zbožňuju hudební skupinu Tatabojs a Placebo, dívčí verzi písničky Shattered a můžu se utlouct po těstovinách se špagetovou omáčkou :)
Účasti v soutěžích: zatím se neúčastnila v soutěžích
Úspěchy v klubu: zatím žádné úspěchy


Profil: Knihofil18

31. července 2012 v 23:07 Členové: A - L
Jméno: Knihofil18
Ukázka tvorby na osobním blogu: http://knihofil18.blog.cz/1204/prolog
Co o sobě říká: Ešte nedávno som nemala ani poňatia o tom, že by som mohla amatérsky písať a svoju tvorbu sverejňovať na blog. Len som čítala knihy a predstavovala si, aké by to bolo, mať vlastnú a na obálke svoje meno. Moja fantázia po čase nemala konca kraja a ja som mala pocit, že mi praskne hlava. Preto som skúsila písať svoje vlastné príbehy, čo som si ihneď obľúbila. Milujem ešte čítanie kníh a medzi moje koníčky patrí blogovanie a maľovanie. Viem, že v písaní som začiatočník, ale dúfam, že sa zlepším.


Profil: Septima Severa

31. července 2012 v 23:05 Členové: A - L
Jméno: Septima Severa
Věk: 19
Ukázka tvorby na osobním blogu: http://blackspot.blog.cz/1108/posedlost-1-cast-2
Tvorba v klubu: -
Co o sobě říká: Jsem člověk mnoha (anti)talentů, který po biologické stránce pitvá nejen své charaktery; byť je mou zálibou tvůrčí psaní, musí se o svůj post dělit rovným dílem s ateliérovou malbou a další výtvarnou činnosti, fotografování nevyjímaje. Nejhorší na tom je volba. Vždy si musíme vybrat jednu věc - ale co když se člověk nechce vzdát jednoho ve prospěch druhého? Ten konflikt už marně vedu několik let a stále jsem nenašla řešení. Možná právě tohle je smyslem života v jednadvacátém století, ovšem s jistotou to tvrdit nelze. Co si však budu říkat za desítky let, až sama budu procházet vlastní minulostí se zjištěním, že jsem mohla dokázat mnohem víc, kdybych…? Že život je příliš krátký na to, abych ty shluky slov doprovázené ilustracemi odkopla na druhou kolej do Zapomnění.
Účasti v soutěžích: zatím se neúčastnila v soutěžích
Úspěchy v klubu: zatím žádné úspěchy


Profil: Wichiten

31. července 2012 v 23:02 Členové: A - L
Jméno: Wichiten
Ukázka tvorby na osobním blogu: http://ws-twins.blog.cz/rubrika/ve-svitu-luny
Co o sobě říká: Jsem dívčina,které jde matematika a fyzika. K psaní jsem se dostala před čtyřmi lety,kdy jsem začala sledovat anime. Moje tvorba je většinou Fanfiction, a mám pouze jeden originální příběh. V budoucnu bych chtěla vydat nějakou knihu a doufat že mojí tvorba bude jednou i oceněna, a né přelhížena,ovšem nepíšu pro úspěch,ale abych se odpoutala od reality. To by mělo být o mě asi vše.

Anne - Hannah | DUEL

31. července 2012 v 22:31 DUEL
Startujeme třetí týden s povídkami na téma "Posedlost ohněm".

Hannah
"Hoří!", rozléhalo se vesnicí. Tento měsíc už podruhé. "Noste vodu, honem, než chytnou ostatní domy!". Seběhli se všichni lidé z okolí, každý popadl, co měl zrovna po ruce. Vědro, džbán, kropičku z kostela, ... Každý se snažil hasit stavení s dožkovou střechou. Každý až na jednoho. Tedy lépe řečeno jednu. Hannah Morgensternová seděla opodál v křoví a celé to dění pozorovala, ona sama nikým nepozorována. Ukájela se pohledem na plameny. Nemusela se sebe vůbec dotýkat, ale přesto v ní zmatek okolo vyvolával téměř orgasmus.
Došková střecha shořela úplně. Z domu zůstaly jen obvodové zdi. Hustý dým se ze stavení linul ještě následujícího dne.

Vědma - Posedlost ohněm | DUEL

31. července 2012 v 22:30 DUEL
Startujeme třetí týden s povídkami na téma "Posedlost ohněm".

Posedlost ohněm
Drobná tmavá černovláska s brýlemi se nadechla a začala vyprávět : "Oheň mě přitahoval už odmala. Mohla jsem se na něj dívat celé hodiny. Bylo to něco úžasného. Doma jsme měli krb, což mi vždycky obstaralo zábavu na dlouhou dobu. Nacházela jsem v tom takové...no...perverzní potěšení, dá se říct. Když jsem viděla oheň vzplát, cítila jsem nepopsatelný pocit štěstí. Když jsem viděla, jak pohasíná, jako by i ve mně něco umíralo. Za nocí jsem utíkala na hřbitov, abych mohla pozorovat tu spoustu svíček. Těch plamínků...Dokonce jsem otci ukradla zapalovač, abych si s ním mohla pro zábavu škrtat.
Nikdy jsem nemohla sfouknout například svíčky na narozeninovém dortu. Jednou nebo dvakrát jsem u toho dokonce omdlela. Jak říkám, nedokázala jsem to.

Thalia - Nestvůra pod kloboukem | DUEL

26. července 2012 v 20:26 DUEL
Opožděně vám přínášíme druhou povídku, tentokrát od Thalii. Možnost hlasovat budete mít klasicky do neděle, kdy se spustí hlasování nové.

Nestvůra pod kloboukem
Slunce se pomalu schovávalo za vysoké kopce a zalévalo rudou září posledních paprsků údolí pod sebou. Nechala jsem vítr, aby mi cuchal vlasy a vál do tváří vůni pozdního léta. Seděla bych tak snad celé hodiny až do noci, ale vyrušily mě něčí těžké kroky. Byl to on, jistě, ani jsem nemusela otvírat oči. Muž přezdívaný Nestvůra pod kloboukem. Málo lidí znalo jeho skutečný příběh, většina ho snad ani znát nechtěla. Všichni se nechali slepě vést očima a soudili jej podle vzhledu. Pravda, měl ošklivou tvář, schovanou pod kloboukem a tmavými vousy. Popáleninu pod levým okem téměř nešlo vidět, stejně jako šrámy na čele - zranění z války. Tvrdilo se o něm, že je to podivín. Možná.

Temnářka - Klubíčko | DUEL

24. července 2012 v 20:38 DUEL
Omlouváme se za zpoždění, ale jsou prázdniny a všechno je úplně naopak, než bychom si přáli. Druhá povídka bude zveřejněna až ve čtvrtek, proto bude hlasování kratší. Snad se příští duelový týden vydaří podle našich představ.
Teď už se ale pohodlně usaďte a vychutnejte si povídku Temnářky s názvem Klubíčko.

Klubíčko

Venku panovala tma. Ne ta děsivá, která na vás dýchá ledovým chladem, ale čerň hebké zimní noci naplněná očekáváním blížících se svátků. Atalan natáhl rozevřenou dlaň do tmy a nechal na ni dopadnout pár vloček.
"Už nám to začíná." Otřel si ruku mokrou od roztátého sněhu o kněžskou tuniku, zabouchl okenice a natáhl se pro láhev, kterou měl pro podobné chvilky schovanou za knihovnou.

Vyhodnocení duelů

23. července 2012 v 20:45 DUEL
Každý týden zde zveřejníme výsledek posledního duelu, souhrně a pod perexem podrobněji.

1.týden // TÉMA: Příliš blízcí // Vítěz: Skřítek
2.týden // TÉMA: Nestvůra pod kloboukem // Vítěz: Temnářka
3.týden // TÉMA: Posedlost ohněm // Vítěz: Anne
4.týden // TÉMA: Letní známost // Vítěz: Lady Diabolus
5.týden // TÉMA: Když je tma // Vítěz: Labanda@
6.týden // TÉMA: Koupací kachnička // Vítěz: Vera
7.týden // TĚMA: Zpěvy deště // Vítěz: Avalon
8.týden // TÉMA: Amnésie // Vítěz: Wulfric

Profil: Crystal

19. července 2012 v 2:22 Členové: A - L
Jméno: Crystal
Věk: 16
Tvorba v klubu: -
Co o sobě říká: Jsem studentka druhého ročníku chemické školy. Když už jí organika začne lézt krkem a kolem sebe nevidí nic než uhlíky a vodíky, tak se ráda odreaguji právě u psaní. Kolem roku 2009 jsem do světla internetu vypustila první povídku, po pár letech jsem zase na nějakou dobu zakotvila u HP fanfiction, poté jsem se dala na svou originální tvorbu. V současné době pracuji na příběhu, který by se někdy v budoucnu snad mohl objevit i v knižní podobě (kéžby!). Jinak si taky, kromě normálních knih, ráda přečtu nějaké anglické povídky - miluji angličtinu - na Harryho Pottera, Death note, případně Kuroshitsuji, či Upíří kroniky. Jednou zač čas udělám nějaký ne zrovna zdařilý překlad. Mimo to ráda kreslím, zajímám se o psychologii, starám se o svoje hadí mazlíčky a tak podobně :)

Účasti v soutěžích: zatím se neúčastnila v soutěžích
Úspěchy v klubu: zatím žádné úspěchy