Prázdninový dotazník - 1.část

1. července 2013 v 8:00
Drazí,
máme tu odpovědi na první otázku z našeho Prázdninového dotazníku. Všem bychom vám chtěly poděkovat (ano, strašně hloupá fáze, prostě vám děkujeme). Nakonec se nám sešlo 11 mailů a protože i adminky jsou upovídané, zapojily se také, čili 13 odpovědí na každou otázku.
Krásné prázdniny a příjemné počtení :)


V kolika letech jsi začal/a psát a o čem byl tvůj první počin?
Asi ve čtrnácti, přesně nevím. První dílo byla fanfikce na hvězdné války, ale více už si asi nevzpomenu.

Začala jsem psát již ve svých sedmi letech, což bylo asi v polovině první třídy. Písmenka jsem uměla, měla jsem po ruce prázdný sešit a pero, tak proč nenapsat román? J Bylo to o mě a o mých kamarádech, jak stanujeme v přírodě a zažíváme různá dobrodružství. Sice to má asi čtyři stránky, ze kterých více, jak polovinu zabírají ilustrace, ale ráda si to ještě občas přečtu.

Nemohu říct, že by ve 14-15ti byl začátek psaní, ale v tomto věku vznikl první počin Medvídek. Klasická krátká báseň o lásce a utrpení. Jinak bych viděl největší rozmach mého psaní po 18. roce mého života, a pak samozřejmě s příchodém mé múzy Večernice.

Bylo to snad před deseti lety, když mi bylo pět. Tenkrát jsem se učila písmenka, E mělo třeba pět nožiček, K bylo naopak. V šesti letech, když už jsem chodila do školy, tak jsem napsala první "srozumitelné" dílko a to pohádku o sedmimílových botách, která byla dárkem pro babičku k narozeninám.

Nejsem si moc jistá, kolik mi bylo. Možná osm, devět? Napsala jsem pohádku o Stříbrné princezně. Ta pohádka byla na tři stránky a měla jsem k tomu i nějaké kresby. Myslím, že tenkrát jsem ji četla rodičům a ti byli úplně nadšení. Jestli jsem napsala něco ještě před touto pohádkou, to nevím, ale na tohle si zřetelně pamatuju. Třeba jí ještě někde najdu. =D Po pohádce byla dlouhá díra až do třinácti, kdy jsem začala sepisovat jeden sen, který se mi pořád vracel. Po několika popsaných stránkách se mi už nechtělo psát sáhodlouze rukou a začala jsem na počítači, pak už jsem měla blog a první článek. =D

Psát jsem začala asi v jedenácti a pokud vím, bylo to něco o neopětované lásce.

Začala jsem psát přibližně ve 14 letech. Byly to spíše takové ty velmi depresivní povídky o tom, jak někdo hledá naději a stále ji nenachází, jak toho člověka nikdo nechápe, a on se z toho nakonec zblázní. Tyto povídky jsem sepisovala na papír, ale raději nikomu nedávala přečíst a rozhodně jsem neměla odvahu je někde vyvěšovat (blog jsem ještě neznala). Dlouhé romány mě nějak nelákaly.

Hm, začala psát, začala psát... Podle toho jak to berete. Moje první počiny byly slohovky ještě na základce (včetně fanfiction na pána Prstenů, kterou učitelka v sedmé třídě označila za staženou z netu, ehm). První rádobyspisovatelský počin přišel v patnácti a byla to značně mizerná fanfiction o frontmanovi nejmenované finské kapely, jejíž název začíná na H a končí na M (a mezi tím je jen jedno písmenko). První věc, co se dostala na veřejnost, byla o upírce a členovi zcela JINÉ finské kapely. Prosím, vemte v úvahu, že tehdy Twilight ještě ani zdaleka nefrčel a moje upírka se vážně netřpytila. Díky.

Psát jsem začala v první třídě základní školy (překvapivě?), ale první počin přišel až v osmi letech. Napsala jsem sešit (pro mě tenkrát knihu) pohádek. Mám jí dodnes. Můžu se nad ní jen usmívat. Z těch vážnějších počinů to byl až konec základky. Ve 14 jsem vyhrála poprvé první místo v krajské literární soutěži. To byl možná začátek.

Začala jsem psát asi v devíti letech, ale nevím, o čem to bylo. Myslím, že v tom vystupovala mluvící morčata, či co…

Myslím, že to bolo... asi keď som mala 12 rokov. No, môj prvý "zločin" ako ho ja nazývam sa volal "Osud" a bol ... ježíši to bola poviedka na motívy Naruta (anime, ale tí čo nepoznajú si myslím najlepšie predstavia čo to je keď poviem "Pokémon"). A celé to bolo... divné. Nejaké postavy popridávané, časti niekedy ledva na pol strany a samotný príbeh? Pre istotu si ho už nepamätám (chvalabohu)! Viem len toľko, že to bola katastrofa a radšej ten dokument ani neotváram!

A co na to adminky?
Metztli
Páni, řekla bych, že asi v 8 letech? Nejsem si teď vůbec jistá, ale asi nějak tak. Šlo o pohádku o medvídkovi Tao Tao (souvislost s taoismem nulová, ani nevím, jak jsem na to jméno přišla). O čem konkrétně si nepamatuju, ale v živé paměti mám, jak jsem si do toho bločku nalepila nějaké květinové cosi, vzaté z pracího prášku :D

NathMalorin Raven Wolf
Začátky, byly v takových deseti letech, kdy jsme s kamarádkou psaly pohádky u Máchova jezera... Už tenkrát jsem byla na fantasy, zatímco její příběhy se týkaly mluvící koblihy, já psala o dracích :)
Konkrétně to byla dívka, která se svým kamarádem našla dračí vejce. No, mám to před sebou, stále jsem to nevyhodila.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Morell Morell | Web | 5. července 2013 v 11:06 | Reagovat

Jak tak na vás koukám, tak jsem se rozhýbala ke psaní poměrně pozdě. (hehe) Rozhodně zajímavé počtení.
------
mimochodem jen jeden odkaz pod jménem někam opravdu odkazuje...

2 Morell Morell | Web | 5. července 2013 v 11:06 | Reagovat

[1]: Teda ne jeden, ale ne všechny...

3 literarni-klub literarni-klub | E-mail | Web | 5. července 2013 v 13:56 | Reagovat

Ajaj, děkuju za upozornění :) jdu to opravit ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama