Prázdninový dotazník - 6. část

5. srpna 2013 v 8:00 | NathMalorin
Zdravím vás, týden s týdnem se sešel a televize vám přináší další díl pořadu "Prázdninový dotazník"! Dnešním sponzorem jsem však já. První měsíc jsem byla mimo internet, a tak bylo vše na Metzt, no a teď... dobře, dost okecávání, užijte si blogeří odpovědi, ano?


Otázka za milion tedy zní:
Bloger, který je tvým vzorem...?

Bohužel již bývalá blogerka, která vedla blog nebudovce.blog.cz Přidala se k jistému náboženskému hnutí a blog smetla z internetové existence

Upřímně, nemám žádný vzor mezi blogery, protože se čtení blogů ani psaní toho svého moc nevěnuji. Beru to spíš jako prázdninovou zábavu, takže možná za měsíc si nějaký ten vzor najdu.

Žádný není.

Zřejmě nikdo z blogerů není mým vzorem.

Já nemám vzor… zní to asi podivně, protože každý by měl nějaký mít, ale já ho nemám. Ani mi asi nechybí. Já mám osobitý styl, všechno si dělám po svém a kdokoli chce, abych něco změnila, tak to tuplem neudělám. Vzorem jsou pro mě všichni spisovatelé, velmi i menší… známí i nováčci…

Tak to je rozhodně Arvari ( http://arvaripise.blogspot.cz/ ). Přála bych si mít blog na její úrovni.

Dalo by se říct, že mým blogovým vzorem je Lúmmenka, i když samozřejmě mám těch vzorů více. Ale její články mě hodně fascinují, dokáže hodně dobře psát, dost čtivě a nikdy si neřeknu, že je daný článek tak strašně nudný, že bych ho musela zavřít, vždy mě něčím chytne. Navíc má dost dobré názory. Ale jak říkám, těch vzorů je více, byl by to velmi dlouhý seznam :)

Tohle je docela těžká otázka. Z těch, co taky píšou, bych řekla Temnářku. Fakt bych jednou chtěla bejt tak hyperaktivní, objíždět besedy, pořádat akce, vymejšlet projekty a tak podobně. Ale zatím to prostě neumím...

Nemám vzor. Mám ale jeden blog, který mě k blogování přivedl. Šťastný Blog Báry Šťastné mě inspiroval k vlastní činnosti. Nedám na něj dopustit. Je to můj neoblíbenější blog vůbec.

Nikdo. Jedu si podle sebe.

Och, pre mňa veľmi zlá otázka, keďže nemám žiadny vzor. Ani v živote, ani na blogoch. Proste nechcem šľapať v niekoho cestičke a proste mať ho pred sebou ako nedosiahnuteľný cieľ. Áno, je pravda, že sú blogeri a blogerky od ktorých beriem inšpiráciu a u ktorých si z času na čas poviem: "chcela by som to mať ako on/ona" ale to je asi tak všetko. Nejako sa za tým potom netrhám a neberiem ich ako vzor. Proste to beriem tak ako to je, že majú dobré nápady, originálne a ja mám tie svoje, taktiež originálne (alebo aspoň to si myslím ja).

A co na to adminky?
Jednoznačně Temnářka. Loni v létě jsem od ní získala dva komentáře a skákala jsem radostí jak malé děcko. A teď mi okomentovala na mou žádost povídku a zhodnotila. Je strašně hodná a mírná v tom hodnocení ;) každopádně ji obdivuju. Líbí se mi, jak píše, její vtip a nápady. Prostě wow.

Nechci být ukvapená ani nikoho urazit, protože mám spoustu blogerů, které bych chtěla následovat, mezi nimi lidé jako Temnářka a spol.
Ale mým vzorem byla od začátku Arvari.
Její styl psaní je neskutečně sympatický, i když má s mými žánry pramálo společného, a to je přeci zajímavé, ne? Nejsem z těch, kteří by odsuzovali homosexualitu a těch, kteří po zjistění, že autorka píše o gay párech znechuceně zavřou prohlížeč. Takže ano, Arvari.

A dnes poprvé nahodím nový prvek. (Přeskočte, pokud nepotřebujete číst nějaký výpis nebo názor bezvýznamného jedince...)

Shrnutí
Valná většina vás pisálků žádný vzor nemá. Myslím, že drtivá většina z té valné většiny také pojala otázku příliš doslovně - vzor přeci nekopírujeme, nejdeme v jeho stopách, jde jen o to, že bychom chtěli jednou dosáhnout jeho cílů (vydat knížku, vyhrát soutěž, být respektovaný, apod.). O tom byla i otázka, ale někteří by jistě názor nezměnili.
Dvakrát se tu objevila Arvari, energická autorka, jež už vydala svou prvotinu a je mezi blogerstvem celkem známá a uznávaná (jak by ne :D).
Taktéž dvakrát v hlavní roli a jednou ve vedlejší tu máme i Temnářku s její poutavou tvorbou a vydanou úspěšnou knížkou (mimochodem dosti dobrou).
Dál je tu ještě Lúmmen, kterou znám jen letmo, takže o ní nemohu říct více.
Samozřejmě nesmíme opomenout onu neznámou blogerku, jejíž blog detonoval...
Nakonec... sic jsem se těšila na množství dobrých blogů, které bude stát za to znát, a nebylo jich tolik, tak byly vaše názory zajímavé. Nijak nelituji tohoto jednorázového projektu ani času, co do něj vkládáme - ať už vy jako vyplňující, nebo my jako organizátoři.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 EweFoX EweFoX | Web | 6. srpna 2013 v 11:27 | Reagovat

Ahoj. práve rozbehujem na svojom blogu literárny klub :) Rada by som s vašim blogom spolupracovala. Ak by ste chceli spoluprácu napište na mrs-crazy@centrum.sk

Predom ďakujem :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama