Prázdninový dotazník - 8. část

18. srpna 2013 v 8:00 | NathMalorin
Zdravím vás u dalšího dotazníku.
Dnes to nebudu zrdžovat žádnými dlouhými proslovy, jen prostě otevřete celý článek a zapřemýšlejte nad tím, jak jste odpovídali... ;)

Který literární žánr bytostně nesnášíš?

Válečná historie, nebo některé formy násilí, ale né všechny

Jestli mě něco vážně nebere, tak je to všeobecně uznávaná literatura (přesně to, co by mělo brát každého). Nikdy se nemůžu donutit přečíst něco staršího, než jsem já. Když už musím, zoufale hledám zkrácené verze po internetu. Jedinou výjimkou je Bram Stoker a jeho Dracula - tu knížku vážně miluju!

Na nic takového jsem zatím nenarazil. Samozřejmě nečtu červenou knihovnu a ani tolik detektivek, ale že bych je nesnášel, to říct nejde.

Detektivky.

Nesnáším… nesnáším asi koňské povídačky a dívčí trapné románky… jinak přečtu cokoliv. Jsem nenáročná.

Červenou knihovnu, dívčí románky a takové to rádoby porno.

Nevím, jestli zrovna můžu říct, že je bytostně nesnáším, ale rozhodně nemusím ty přeslazené upíří romány na styl Twilight nebo Upíří deníky. Jsou to podle mě slátaniny a trochu i zidealizování si upíra podle svého. Možná se jim říká nějak YA knihy, ale nejsem si jistá. Upíři mají být drsní, oškliví a ne vegetariánští "šamponi" jak např. Edward Cullen:D

Nesnáším? Já ani nevím, asi to není tak, že bych něco vyloženě nesnášela. Jen moc nemusím takovou tu klasickou sladkou hetero romantiku. A poezii. Bez urážky, to nějak není nic pro mě...

Nemám vyhraněnou nenávist pro nějaký literární žánr. Mé antipatie se týkají spíše konkrétních autorů, jako je třeba Terryho Prachetta. I když, jak tak uvažuji, odborné literárně vědné publikace mi také radost nedělají a když je mám číst, probouzí se ve mně malý páter Konyáš…

Tzv. červenou knihovnu. Nikdy víc…

HA! To keby som vedela. Zisťujem, že nie je žiadny taký. Áno, vyhýbam sa takým tým úplne romantickým typom, ako je: Rosamunde Pilcher. V podstate naozaj nemám rada tie naše "evitovky" aj keď.. aj tie dokážem prečítať (síce s veľkým sebazaprením, ale nakoniec to prečítam).

A co na to adminky?

Realismus a naturalismus. Proboha svatého, nic horšího snad neexistuje. U Zolovy Nany jsem málem umřela. Nemluvě o českém realismu. Chápu, proč směr vznikl a proč se tak rozšířil, ale pro mě je to nepřekonatelný problém…

Tělem i duší? Že bych měla k některému žánru takovou averzi, to nevím, ale nejspíš by to byly knihy typu "knihy pro ženy" alias telenovely Rosamunde Pilcher... Ano, to bude ono.

SHRNUTÍ
Ach ano, můžeme se shodnout, že povětšinou nemáme rádi červenou knihovnu.
O první místo se s ní dělí přesladká romantika, bez základů v realitě, ať už určená dívkám, zhrzeným ženám, nebo fanouškům dokonalých upírů (dívkám).
No a jako třetí adept na čestném druhém místě je (cituji) všeobecně uznávaná literatura.
Taky nemusíme detektivky.
Někteří zas nemají žádný typický žánr, který by nesnášeli, a dělí to podle autorů, nebo jednotlivých knih.
Myslím ale, že až na výše uvedené extrémy nemáme příliš velké zábrany a pokusíme se přečíst cokoliv, co ještě může překvapit.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Teeda Teeda | Web | 18. srpna 2013 v 9:08 | Reagovat

musím říct, dneska mě většina odpovědí zklamala... hodně populistický a povrchní... na jedno brdo... a ta všeobecně uznávaná literatura, to mě dostalo... můžu jen nevěřícně kroutit hlavou... jedna velká póza...

2 Morell Morell | Web | 19. srpna 2013 v 8:07 | Reagovat

Zajímavé, ale když se and tím zamyslím, tak takové ty dívčí romány bych si do černé listiny taky mohla připsat...

A všeobecně uznávaná literatura... no do té taky mám chuť málokdy, i když občas se najde působivé čtení, ale jak které...

3 Lucy Lucy | E-mail | Web | 21. srpna 2013 v 16:18 | Reagovat

[1]: Nemyslím si, že by třeba má odpověď byla povrchní a mrzí mě, že jí nazýváš pózou. Otázka byla jasně položena a já jasně odpovídám. Nemám moc ráda 'všeobecně uznávanou literaturu', protože mi toho moc neříká. Mým žánrem je fantasy, ne klasika, přestože je zřejmě dobrá, když jí tolik lidí uznává. Každý máme jiný názor a cílem tohoto dotazníku je, o své názory se podělit, ne?

4 Teeda Teeda | Web | 26. srpna 2013 v 10:51 | Reagovat

[3]: Mě jenom překvapuje, že tolik lidí v podstatě hodnotí něco, co nečetlo a nic o tom neví. Jak někdo může říct, že tohle nesnáší, když to nečte? Já to dokážu říct jen o věcech, které jsem přečetla a můžu je hodnotit. To je přece jednoduchá logika.

5 Lucy Lucy | E-mail | Web | 30. srpna 2013 v 19:02 | Reagovat

[4]: Ale já hodnotím to, co jsem četla! Mě jenom klasiku zhnusilo to, že číst MUSÍM. Čtení má být zábava, ne? Takže já hodnotím to, co jsem četla a vsadím se, že všichni, co zde píší, že nemají rádi dívčí románky, jich mají také pár načteno.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama