Prosinec 2013

Will - Skandál, nebo lež ? | Podzimní DUEL

30. prosince 2013 v 15:02 Podzimní DUEL
Will

Pravda víš co to je ?
nebo jsi už zapomněl ?
to se už asi nenosí
vše za lží se zakryje
nebo jsi opomněl
jak jsme nyní ubozí

za telefon či internet
schováme svou identitu
jsme ticho , mlčíme
a pláčem někde v skrytu
maximálně jen radíme

jsme pod pláštěm útěchy
kde cítíme se bezpečně
tam jsou i naše úspěchy
musíte se chovat statečně
tvrdí lidé s našimi úspěchy

Tomu říkám skandál pravdivý
o tom jak lidé jsou prohnilí !"


Děkujeme autorce za zaslání práce, druhá opět nedorazila.

Smoke. - Jak vysadit brouka v hlavě | Podzimní DUEL

22. prosince 2013 v 22:21 Podzimní DUEL
Smoke. - Jak vysadit brouka v hlavě

Seděla ve vlaku. Po okenních sklech stékaly kapky, spojovaly se do potůčků a odlepovaly se od vlaku, unášeny větrem, aby se nakonec usadily jako rosa na kolejích. Bylo ráno. Slunce jemně osvěcovalo obzor, zatímco šero ještě nepustilo okolní pole z hebké, potemnělé náruče.
Vypadala unaveně, možná trochu posmutněle. Nervóznímu, otylému muži v obleku, který seděl v kupé naproti ní, se při pohledu na její zvláštní, netečný výraz vybavil první milostný dopis, který kdy napsal své manželce. Hlavou mu prolétlo cosi o hořkosladké kráse alabastrové kůže, načež se jeho myšlenky opět stočily k aktuálním měnovým kurzům a novinovému papíru v jeho rukou.
V ruce držela zápisník. Působili oba stejným dojmem - ohmataný, v kožené vazbě a s odřenými rohy vypadal stejně bezútěšně a cize jako jeho majitelka.
Za oknem se začaly míhat panelové domy.
Vysočanská.
Přistoupil mladý muž v ošoupaném, hnědém kabátě. Na hlavě mu seděl slamák a pod ním zářily temně modré oči. Ačkoli měla jeho tvář ostré rysy, jemně se usmíval a vypadal zvláštně mile. Uvelebil se vedle aktovky otylého muže, dívaje se pronikavým pohledem na hezký, ale bezvýrazný obličej rámovaný tmavými vlasy.

Teeda - Co nesmyje déšť | Podzimní DUEL

16. prosince 2013 v 21:13 Podzimní DUEL
Teeda - Co nesmije déšť

Pršelo. Snažila jsem se prodrat davem lidí a dosáhnout na tramvaj 22, která slibovala, že se co nevidět dveře zavřou a nástup bude nekompromisně ukončen. Stařenka s hůlkou se zjevila v nepravý moment přímo přede mnou a donutila mě zastavit. Nebylo kam uhnout. Tramvaj zaklapla s rámusem dveře, zacinkala a rozjela se pryč, někam mým vytouženým směrem. To se stává.

Z nebe padaly provazce vody a pod střechou zastávky nebylo k hnutí. Schoulila jsem se do bundy a přemýšlela, proč proboha uprostřed prosince nemůže radši sněžit. Minuty se vlekly a mě začala být skutečně zima. Nerozhodně jsem přešlapovala na místě a přemítala o možnostech jít pěšky. Nakročila jsem k jízdnímu řádu a vzápětí za sebou uslyšela typické drnčení. To je tak, když se člověk rozhoupe. Tramvaj tu skutečně byla a nabízela v rámci možností suché a teplé místo k posezení. Uvelebila jsem se u okna a čekala, až obousměrný proud lidí zase rozkrojí a zastaví dveře a my se konečně rozjedeme domů.

Stalo se to v mžiku. Venku se ozvala dutá rána a všichni jakoby na chviličku znehybněli. Pak se strhl zmatek a chaos. Něco se stalo. S nosem přilepeným na skle okna jsem pátrala po něčem, co by napovědělo. Pak jsem si všimla, kde se kumuluje shluk lidí. Na zemi tam ležela ta malá stařenka s hůlkou a někde pod její hlavou a na čele se leskla krvavá červeň. Déšť padal stejně intenzivně jako před chvilkou a voda rozpíjela krev po chodníku a smývala jí přes obrubník dolů ke kolejnicím.

Nový člen: Etell Lilium

15. prosince 2013 v 18:24 Členové: M - Z
Jméno: Etell Lilium
Rok narození: 1987
Blog: http://bad-day-bd.blog.cz/
Tvorba v klubu: Zatím nepřidán žádný příspěvek
Co o sobě říká: Sú veci, čo sa mi na sebe páčia a sú veci, čo by som rada zmenila. Mám vlastnosti, čo pre tento svet nie sú stvorené, ale nechcem sa ich vzdať. Nie som naivná, ale stále verím. Som plná rozporov a zároveň plná jasných názorov. Niekedy som slabá a plačem, niekedy som silná a zatnem zuby. Niekedy potrebujem samotu a niekedy objatie. Som zložitá a zároveň jednoduchá.
Účasti v soutěžích: Zatím se neúčastnila v soutěžích
Úspěchy v klubu: Zatím žádné úspěchy

Nový člen: Jeremiáš

15. prosince 2013 v 18:13 Členové: A - L
Jméno: Jeremiáš
Rok narození: -
Ukázka tvorby na osobním blogu:http://swordmaster.blog.cz/1309/nokromos
Tvorba v klubu: -
Co o sobě říká: Jeremiáš, autor příběhů z temných zákoutí světů fantasy se mimo jiné zabývá teorií žánru, psaním lyrických i epických básní, vytvářením stolních i počítačových RPG her a také soustavným kritizováním všeho možného. Rád zůstává pro zbytek lidstva tajemnou, záhadnou postavičkou, která pozoruje dění ze svého úkrytu ve stínech.
Účasti v soutěžích: zatím se neúčastnil v soutěžích
Úspěchy v klubu: zatím žádné úspěchy

Vědma - Malé velké totální nasazení | Podzimní DUEL

1. prosince 2013 v 21:52 Podzimní DUEL

Malé velké totální nasazení
aneb
Téměř velkolepý epos o tom, jak se podnájemníci rozhodli pomoct domácí
"Máš?"
"Oui. A vy, monsieur Nuada?"
"Vždy připraven! Hotovo, Andy?"
"Ještě ne! Ta žíravina se musí nechat odstát!"
"Proč já?" zavrčel Nuada, zatímco sebou praštil do křesla. "Proč já jsem v tomhle domě jediný schopný vojevůdce?"
"No protože," zareagoval na jeho vrčení Erik, "pokud si dobře vzpomínám, vy jste téměř vedl Zlatou armádu, zatímco já jsem hudební génius, který strávil většinu života v podzemí. A Andarien je zapřísáhlý pacifista."
"Nebylo tomu tak vždy," zamumlal Andy od sporáku, na kterém vařil v kastrólu žíravinu. "Nicméně, dal jsem Morgathovi avízo, že má vyhlásit totální mobilizaci. Udělal jsem to nerad, ale když si to situace žádá…"