Smoke. - Jak vysadit brouka v hlavě | Podzimní DUEL

22. prosince 2013 v 22:21 |  Podzimní DUEL
Smoke. - Jak vysadit brouka v hlavě

Seděla ve vlaku. Po okenních sklech stékaly kapky, spojovaly se do potůčků a odlepovaly se od vlaku, unášeny větrem, aby se nakonec usadily jako rosa na kolejích. Bylo ráno. Slunce jemně osvěcovalo obzor, zatímco šero ještě nepustilo okolní pole z hebké, potemnělé náruče.
Vypadala unaveně, možná trochu posmutněle. Nervóznímu, otylému muži v obleku, který seděl v kupé naproti ní, se při pohledu na její zvláštní, netečný výraz vybavil první milostný dopis, který kdy napsal své manželce. Hlavou mu prolétlo cosi o hořkosladké kráse alabastrové kůže, načež se jeho myšlenky opět stočily k aktuálním měnovým kurzům a novinovému papíru v jeho rukou.
V ruce držela zápisník. Působili oba stejným dojmem - ohmataný, v kožené vazbě a s odřenými rohy vypadal stejně bezútěšně a cize jako jeho majitelka.
Za oknem se začaly míhat panelové domy.
Vysočanská.
Přistoupil mladý muž v ošoupaném, hnědém kabátě. Na hlavě mu seděl slamák a pod ním zářily temně modré oči. Ačkoli měla jeho tvář ostré rysy, jemně se usmíval a vypadal zvláštně mile. Uvelebil se vedle aktovky otylého muže, dívaje se pronikavým pohledem na hezký, ale bezvýrazný obličej rámovaný tmavými vlasy.Vlak se plynule rozjel.
Za okny ubíhalo město, budovy se množily a sluneční paprsky pomalu ohmatávaly holé stromy a zem pokrytou barevným listím.
Střetli se pohledem. Ignoroval její chladný, téměř nepřátelský výraz, pootevřel ústa a sametovým basem začal potichu zpívat: "Zas jsi tak smutná, kdo se má na to koukat -…"
Tlouštík poněkud zmateně vzhlédl od novin a zamračil se.
"…- nic jíst, ti nechutná, asi máš -…," mladíkův hlas nabral na síle, zatímco upřeně hleděl do tmavých dívčiných očí.
Ozvalo se pohoršené zakašlání. Postarší muž si nervózně uhladil oblek a brada se mu nepatrně třásla, když upjatě pronášel: "To snad není nutné. Berte laskavě ohledy na ostatní cestující, tedy mě a slečnu, a nevyrušujte."
Chvíli bylo slyšet jen tlumené hučení vlaku.
"…-v hlavě brouka. Tak nezoufej, nic to není, za chvíli se to změní -…," doplnila bledá černovláska po chvíli váhavým, zastřeným hlasem a usmála se.
"Prosím, snažím se číst. To nemáte nic na práci?" ozvalo se znovu, tentokrát naléhavěji.
"…- snad jsem to zavinil já…," usmál se ještě víc a ona úsměv nejistě, ale přece opětovala.
Masarykovo náměstí.
Kouzlo pominulo. Trochu rozpačitě se zvedla, vystoupila a rychlým krokem zamířila ke dveřím. Pak už se neohlédla.
Mladík se pro sebe tlumeně zasmál, rozpustile pokynul muži v obleku a také vystoupil.
Tlouštík zůstal sám. Rozvážně uchopil aktovku, pohlédl na hodinky, taktéž vystoupil a důstojným krokem zamířil na tramvaj. Na zastávce ještě jednou pohoršeně zatřásl hlavou nad dnešní mládeží, zadíval se znovu na grafy v novinách a pokusil se z nich vyvodit, jak bude probíhat jeho dnešní den v kanceláři. Urputně se soustředil, ale místo čísel a fakt se mu v hlavě rozezněla houpavá melodie…

Děkujeme autorce za zaslání práce, druhá opět nedorazila.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Smoke. Smoke. | Web | 23. prosince 2013 v 9:02 | Reagovat

Ach, to mne mrzí. Duel bez protivníka není duel. (A taky mne rozčiluje, jak blog.cz nezvládá správné formátování... ale to už je jiná věc.)

2 Teeda Teeda | Web | 27. prosince 2013 v 16:54 | Reagovat

Tak koukám, že je to tentokrát s účastí dost na štíru.
Možná by stálo za to, pouvažovat o tom, jak zpřehlednit design. Mohlo by to pomoci. Já tu třeba neustále hledám kdy co probíhá a dělá mi to problém a to sem chodím často. Některé lidi podle mého odradí i to, že nemají přehledně naservírované co a jak...

3 An An | 29. prosince 2013 v 23:35 | Reagovat

[2]: Také nás to mrzí. Děujeme za připomínky, předáme je dále :) Ale myslím, že jen tím to nebude, jelikož jsem ke konci účastníkům psala týden dopředu komentář na blog.

O to víc mě mrzí, že zatím nedorazila ani jedna práce na tento týden. Počkám tedy ještě do zítřka na opozdilce a uvidím :)

4 Teeda Teeda | Web | 30. prosince 2013 v 21:00 | Reagovat

[3]: Tak když nezapůsobila ani taková zjevná připomínka na blogu, tak to už mě ani nenapadá co s tím. Je to škoda.

Tak to udělat závazné a basta. Všechno nechat napsat lidi do jediného termínu a pak už skutečně jen zveřejňovat hlasovací duely. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama