Podzimní DUEL - Finále - Morell

27. ledna 2014 v 17:36 |  Podzimní DUEL
Bohyně, která zpívá legendy

Vyslovili jste přání, za ohlédnutím do starších věků. Tak tedy poslouchejte, co vám řeknu o bohyni těch světů, která je utváří a zpívá jejich osudy.

Už dlouho tyto světy žily v její mysli, krásné a strašlivé, fascinující a nebezpečné. Příběhy už některé proběhly, když si začala přát je uchovat a tak začala do magického stroje psát, klávesnicí posetou runami, ze kterých slova jsou tvořená. A v těch slovech je uchováno mnoho, o čem vám teď povím.

Naše cesta začíná kdesi v kosmu, s těmi, co zlu se odporovat odvážili, sami ve velké lodi, která pro válku a ničení byla stvořená, loď legendární a velmi silná. Ukradená, nyní v jejich rukou, o mír usilovala.

Dlouhé byly boje a někteří hrdinové v nich ztraceni byli, ale válka skončila a planetu si našli, opuštěnou a válkou zmrzačenou, že žádný život zde nezůstal. Se spojenci tedy život jí vrátili a svůj domov na ní získali.

Pak bohyně zaslechla zpěv stromů z neznámých lesů, z něčeho, co obraz přenáší, snad televize bohové říkají tomu. Bohyně tedy změnila svůj nápěv a do lesů přenesla se její kouzla, ze kterých legendy vznikaly. Něco ale zůstalo stejné, jeden tvor, který prostupuje legendami všemi, její služebník, který nemíní zůstat pozadu a chce všechno vidět a svou roli všude hrát. Je laskavý, zrovna jako nebezpečný a namísto dobra někdy zkázu přináší. Snad vznikl z člověka, ale už v něm lidská zůstala jen minulost. Teď už byl jiný a jen něco ve vzhledu připomínalo jeho počátek.Dovolila mu bohyně, aby jí následoval, kam půjde a společně ne jeden, ale vícero světů prošli, světů, ve kterých ozvěna velkého konfliktu se odehrávala. Zde mocní tvorové měli vesmírné lodě a velké klonové armády, proti kterým stroje stály. Zuřivá válka přesto dává mnoho místa pro nové legendy. V záři hvězd je mnoho míst, kde se může něco stát a Bohyně naslouchá zvuku zbraní a přetváří ho v melodii kosmu, v něco živého a magického.

Její pozornost si získala síť pavoučí, s vlákny neviditelnými, po kterých mnoho informací běží. Jiné legendy tam našla, krásné a záhadné, jiné, od kterých se odvrátila a některé, ze kterých si pár not vypůjčila.

Na síti její zpěv zněl a jiným zalíbil se, takže ji k dalšímu zpěvu povzbuzovali. Bohyně se smála, potěšená zpívala dál, až zpěv nabyl velikosti velmi dlouhé balady, písně o třech legendách, které jedna ke druhé patří. Zpěv dozněl a na chvíli ticho bylo.

Stalo se to před pár dny, že havran za ní přiletěl, s křídly kovovými, z papíru tvarovanými a se zpěvem tryskovým. Laserové pušky před ní sklonil a o sobě jí šeptal. Tu nový nápěv vytanul jí na mysli, nový příběh, který na zrození teprve čeká…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama