Březen 2014

Rozhovor s autorem projektu "I ty můžeš mít svojí knihu"

26. března 2014 v 19:50 Doporučujeme

1) Řekněte nám něco o svém projektu.
Projekt "I ty můžeš mít svoji knihu" je zaměřen na pomoc všem, kdo tzv. "píší" a chtěli by své dílo publikovat v tištěné knižní podobě. A nemusí to být právě lidé s literárními ambicemi. Mnoho skvělých děl vzniká jen tak pro radost tam, kde by to nikdo ani nečekal. Na druhé straně tento krok může být první k tomu, jak se spisovatelem stát. Pokud si chcete vydat knihu jen tak pro radost nebo splnit celoživotní sen, jsem zde pro vás.

2) Vydáte knihu opravdu každému?
Přestože si vyhrazuji právo pomoc s vydáním odmítnout, ještě jsem se nesetkal s textem, u kterého by mě to napadlo. Není to o tom, jak autor píše. Mnoho lidí tvoří jen pro radost a do knih dávají otisk své duše, který nemusí být zrovna standardní. Přesto je to jejich dílo a zaslouží si být vydáno. Snad bych odmítnul knihy, které by byly v rozporu s mým lidským cítěním, ale jak jsem již řekl, je to málo pravděpodobné.

3) Kolik stojí vydání knihy?
Autor platí pouze cenu za tisk deseti výtisků (pokud nechce více) plus symbolickou cenu za návrh obálky a zpracování textů do knižní podoby.
Například kniha formátu A5 o sto dvaceti stranách, s měkkou laminovanou obálkou v černobílém tisku představuje v deseti výtiscích vstupní investici okolo dvou a půl tisíce korun. Pokud si bude přát vydání knihy oficiálně s ISBN, pak platí ještě cenu za pět povinných výtisků (zhruba čtyři sta padesát korun), které se posílají do stanovených knihoven. Za tuto investici však získá i možnost prodeje, kterou mu na vlastní náklady a riziko zajistíme na knižním serveru vydavatele. Z tohoto prodeje pak dostává pravidelně honorář ve výši pětadvaceti procent prodejní ceny. Samozřejmě si může také přiobjednat jakékoli množství výtisků pro svoji potřebu, to již pouze za jejich výrobní cenu (v uvedeném případě osmdesát sedm korun za kus), případně knihu prodávat sám nebo prostřednictvím knižních prodejců.

Básnický klub

24. března 2014 v 22:15 Doporučujeme
Ahoj básníci. Předem bych chtěl poděkovat Literárnímu klubu za zveřejnění tohoto článku/reklamy. Říkám si PierRe Vesper a můžete mě najít zde: http://darkemperor.blog.cz/. Mám v plánu založit vcelku netypický básnický klub a hledám proto specifické členy. Nebojte se, není to žádný VIP klub, ale byl bych rád, kdyby se ozvali hlavně lidé s určitým zaměřením. Samozřejmě, jakýkoliv básník se může stát členem. Skoro.
Několik podmínek:

Nebýt členem AK.
Pouze ČR. Proti slovákům skoro nic nemám, ale rád bych aby šlo pouze o český klub.
Styl: Pište jak chcete. Básník je svým vlastním pánem a v básních je dovoleno vše. Básně nemají pravidla.
Zaměření: Pokud Vás láká dekadence, beat generation, pohoršování, diss všeho a všech, ale taky téma lásky, filozofie, bytí a nebytí, schizofrenie, deprese, jste vřele vítáni. Ale ani ti se sluníčkovými básněmi se nebojte napsat. Každý může svobodně vyjádřit vlastní názor.
Čím víc šílení budete, tím lépe.

Odkaz na Váš blog a to, proč jste se rozhodli stát členem a proč máte zájem, mi pošlete na mail Beatslayer@seznam.cz

Co chci na klubu změnit?

24. března 2014 v 21:31
Už dlouho tu chyběla rubrika, kam byste vy, členové, mohli psát své nápady a připomínky. Byla bych ráda, kdybyste nám pomohli proměnit klub na lepší a úspěšnější web. Proto bych chtěla slyšet, co byste změnili vy a co se vám naopak líbí.
Každý komentář si pečlivě pročteme a pokusíme se ho vyřešit. Tak se nestyďte :)

CHCI ZMĚNIT..


Svět knihy Praha 2014

22. března 2014 v 22:46 | NathMalorin |  Doporučujeme
Zdravím vás, členové.
Prostřednictvím tohoto článku bych za LK chtěla dostat do vašeho povědomí akci, která je s literaturou bezprostředně propojená. Akci o knížkách, přednáškách a dalších druzích umění, to s čarou skrze desítky států. Svět knihy, tentokráte roku 2014.


nový člen: ANNihilation

20. března 2014 v 13:08 | Elwin |  Členové: M - Z
Jméno: ANNihilation
Rok narození: 1991
Blog: http://ann-ihilation.blog.cz/
Ukázka tvorby na osobním blogu: http://ann-ihilation.blog.cz/1307/lacrimae
Tvorba v klubu: Zatím nepřidán žádný příspěvek
Co o sobě říká: Zbožňuji hudbu, vůně, přírodu a starou Prahu, víno, dobrou společnost, kreativitu, svojí hlavu pro štěstí Freddieho, podzim, focení příběhu svých nohou, Věčný svit neposkvrněné mysli, knihy, mé kaktusáky, červenou barvu, čaj s Eddiem, prstýnky a náramky, citoslovce, pogo, vlky, růžové západy slunce, olivy, cirkus lidí, slovo rošlm, jahody a meruňky, dát si cigaretu v dešti, paradoxy, zmzlinu (nehledě na roční období), surrealitu, nepoddajnost, poezii, sny, sarkasmus a ironii, (pouliční) umění, impulzivitu, příjemná překvapení, nejprapodivnější humor, ležení v trávě, introverty, porozumění beze slov, tygří oko, hru na housle, dívání se na hvězdy, chodit bosá, sušené brusinky, (orální) sex, cokoliv příbuzného čokoládě, citáty, severskou mytologii, jógu, horoskopy (s nadsázkou egoistické Lvice), statickou elektřinu, náhlou inspiraci, když se na mě lidi usmívají, pana Modrého, ten pocit před usnutím, kdy si myslíte, že padáte a cukne to s vámi, Malého prince, jíst hůlkami, píseň Black, Once a Vermilion2, Eddieho Veddera a hlavně sebe! :)
Účasti v soutěžích: Zatím se neúčastnila v soutěžích
Úspěchy v klubu: Zatím žádné úspěchy

nový člen: Lady≈Claire

20. března 2014 v 13:01 | Elwin |  Členové: M - Z
Jméno: Lady≈Claire
Rok narození: 1997
Blog: http://wolf-tracks.blog.cz/
Ukázka tvorby na osobním blogu: http://wolf-tracks.blog.cz/1403/sebevrazda
Tvorba v klubu: Zatím nepřidán žádný příspěvek
Co o sobě říká: Jsem sedmnáctiletá holka z Prahy, která ráda píše básničky. Povětšinou v nich někdo umírá, trpí nebo pláče, ale jinak jsem psychicky úplně v pořádku. Sama jsem se hodně vzhlédla v Erbenovi (kdo by to byl řekl) a velmi obdivuji i tvorbu Jana Nerudy. Snažím se nasávat různé motivy a inspirovat se stylem ostatních autorů, a i když jsem nejspíš jen obyčejný epigon, stále si namlouvám, že se to časem nějak vyvine. Co se týče ostatního, ráda kreslím, lezu po skalách, hraju na klavír, poslouchám hudbu (hard-rock a trochu alternative-metalu).
Účasti v soutěžích: Zatím se neúčastnila v soutěžích
Úspěchy v klubu: Zatím žádné úspěchy

Nový člen: Elizabeth

20. března 2014 v 12:02 | Elwin |  Členové: M - Z
Jméno: Elizabeth
Rok narození: 1997
Blog: http://xenippo.blog.cz/
Ukázka tvorby na osobním blogu: http://xenippo.blog.cz/1309/rozbita
Tvorba v klubu: Zatím nepřidán žádný příspěvek
Co o sobě říká: Nemám velké jméno, názory ani díla - ale umím si za nimi stát jako vlastenec za svou zemí.
Účasti v soutěžích: Zatím se neúčastnila v soutěžích
Úspěchy v klubu: Zatím žádné úspěchy

Nový člen:Christiiinka

20. března 2014 v 11:47 | Elwin |  Členové: A - L
Jméno: Christiiinka
Rok narození: 1993
Tvorba v klubu: -
Co o sobě říká: Zasněná vysokoškolačka, naštvaná mladá žena, věřící na šťastné konce pohádek.
Účasti v soutěžích: zatím se neúčastnil v soutěžích
Úspěchy v klubu: zatím žádné úspěchy

Odeslané práce na téma: Poslední výkřik

18. března 2014 v 16:04 | NathMalorin |  Členové: M - Z
A zas, po době hodné starých historických svitků, jeden článek s pár pracemi na téma...
Téma Poslední výkřik bylo zadáno v tomto článku.