Červen 2014

Mira Grant: How Green This Land, How Blue This Sea; Recenze - Septima Severa

10. června 2014 v 11:51 Měsíčník
Hugo Awards jsou jednou z nejprestižnějších ocenění na poli science fiction, řekla bych. Ale nemohu potvrdit, že by si to Mira Grant zasloužila - jednoduše proto, že jsem Blackout ještě nečetla. A abych se do něj mohla pustit, musela bych nejdřív překousnout Feed a Deadline jako první a druhý díl Newflesh trilogie.
Jenže ona tahle prokletá ženská také napsala ještě čtyři další novely ze světa postapokalyptické krize, v níž se Newflesh odehrává: Countdown, San Diego 2014: The Last Stand of the California Browncoats, Apocalypse Scenario #683: The Box a právě How Green This Land, How Blue This Sea.
Bohužel bych v tomto okamžiku měla nejspíš konstatovat, že to bylo to nejúžasnější, co jsem v poslední době četla. Jenže to byl takový umírněnější odvar Resident Evil. Ovšem ještě že se tam nevyskytovala žádná Umbrella Corporation… No, neměla bych odsuzovat knihy jen podle ani ne stostránkového vedlejšího příběhu.
Až na to, že jsem od Mahira Gowdy čekala víc než jen cestu k rabbit-proof plotu, která se navíc potýkala jen s teoretickými úvahami o aktuálním nebezpečí.

Ve vesmíru sci-fi

6. června 2014 v 12:19 | Elwin Smaragdová |  Měsíčník
Dámy a pánové, vítejte na palubě. Pohodlně se usaďtě, zapněte bezpečnostní pásy a jakmile naše raketa dosáhne patřičné výšky, obslouží vás naši droidi. Doufáme, že se vám cesta vesmírem sci-fi bude líbit.