Srpen 2014

Velký duel

19. srpna 2014 v 13:21 | Elwin Smaragdová & NathMalorin |  DUEL
Naši milí,

po menší debatě a mailech s jistou členkou (díky, že tu jsi) jsem dospěli k závěru, že Měsíčník asi nebyl úplně nejlepší nápad, ač nám to zpočátku přišlo skvělé. A protože jste si v komentáři psali o duel, máme ho pro vás. Dáváme vědět trochu dopředu, abyste nezapomněli, měli čas promyslet a přihlásit. S tím, že duel bude tématický.

Jak to bude probíhat?
Pod článkem najdete termíny, na které se můžete přihlásit. Týden před se pouze dva účastníci duelu dozví, na jaké že to téma budou psát, mailem jim pošleme fotografii/obraz, který bude za jejich dílky stát a stane se tak konkrétní/abstraktní inspirací. Se zveřejněním dílek zveřejníme i podklad. Vy sami rozhodnete o vítězi, který pak postoupí do dalšího kola, a tak to půjde dál a dál, dokud nedostaneme první čtyři místa (a celkového vítěze). Samozřejmě, předlohy pro vaši tvorbu budou o něco těžší s každým dalším kolem.
A vše spouštíme od září. Do konce srpna nám samozřejmě dál můžete posílat povídky nebo recenze na téma horor.

Termíny
1) 1. - 7. září - Teeda vs. Vera
2) 8. -14. září - sussanah vs. Terka
3) 15. - 21. září - Vědma vs. Thalia Contostavlos
4) 22. - 28. září - Nika Roovy vs. PierRe Vesper
5) 29. září - 5. října - Septima Severa vs. Morell
6) 6. - 12. října - Kiwi Zelená vs. Bocian
7) 13. - 19. října
8) 20. - 26. října - ANNihilation vs. Borůvka
9) 27. října - 2. listopadu
10) 3. - 9. listopadu
11) 10. - 16. listopadu
12) 17. - 23. listopadu
13) 24. - 30. listopadu
14) 1. - 7. prosince
15) 8. - 14. prosince
16) 15. - 21. prosince


Přihlašovat se můžete do komentářů, zamluvené termíny budou označeny vašimi jmény. Vzhledem k tomu, že na psaní budete mít nakonec všichni stejně času, zkuste prosím nejdříve plnit první týdny, abychom vám stihli poslat zadání, děkujeme.

Povídka na téma horor - Transport

18. srpna 2014 v 13:38 | Vědma |  Měsíčník
Jsme na cestě už třetí den, bez vody a pořádného jídla, zavřeni ve vagonu, kterým se obvykle převáží dobytek. Nejspíš nikdo pořádně neví, kam jedeme, ale slyšela jsem nějaké neoficiální zvěsti o tom, že se odtamtud nikdo nevrátí. Já se do tohoto transportu dostala, když jsem u sebe v bytě schovávala svého nejlepšího přítele, kterému úřady objevily v původu nějaký "temný bod". Židovský pradědeček nebo tak. Nakonec se mu povedlo zmizet do Anglie, ale asi o týden později u mých dveří zazvonili příslušníci gestapa a že musím jít s nimi. Udal mě můj domácí.

Ticho, ignorace, nezájem?

17. srpna 2014 v 2:08 | Elwin Smaragdová
Milí členové,

jsou určité věci, které nelze nechat bez povšimnutí a je potřeba na ně znovu reagovat, protože všechno má svůj čas. Nelíbilo se vám, že se v klubu nic neděje, což je pochopitelné. Objevil se nový projekt a v komentářích jste všichni pěli ódu, jak je to úžasné a že se určitě zapojíte. Vše jste věděli měsíc dopředu a přesto na první téma v květnu nepřišla jediná reakce, žádný článek, žádná recenze. Pod člankem jste mi pak vysvětlili, že vlastně chyba je na naší straně, protože jste to věděli moc dopředu (kdybychom vám dali dva týdny, bude zase času málo), že fantasy vás nezajímá a tak vůbec, že jsme si vybrali špatný čas, protože vy chodíte do školy (jo, tak to pardon, ale i adminky chodí do školy, takže nebudete tomu věřit, ale víme, co obnáší písemky a zkouškový, nedejbože státnice) a my po vás něco chceme. Ale okej, dostali jste další měsí.

Fascinující, že na sci-fi přišla jedna jediná odezva. Víte, tohle je strašně demotivující, protože pokud my máme do vás investovat svůj čas, tak musíme mít zpětnou vazbu, vážně musíme a ne v podobě kydů, proč to nejde, protože jenom to od vás dostáváme. Plus absolutní nezájem. Protože v červenci byla spousta dovolených, vyhlásila jsem prázdniny a zase vás předem informovala o tématu. Ale i kdybyste zapomněli, sprnový článek už visí a vaše odezva? Stále to samé.

Takže, drazí členové, my se snažit můžeme, ale bez vás je to k ničemu. A mám pro vás radu, až sem budete psát zase svoje moc chytré komentáře, proč něco nejde. Nepište je, jsou to prachsprosté výmluvy. Je to totiž úplně to samé, co děláte v AK, pokud v něm jste. Umíte si jen na prázdno třepit ústa a když dostanete možnost zapojit se, najednou vykřikujete, jak nemáte čas. Tak si to rozmyslete.


Dodatek neviditelné spoluadminky NathMalorin:

Zdravím vás, každého, kdo se dostal už téměř na konec.
Víte, opravdu by mne mrzelo, kdyby se to tu (a zvláště dole v komentářích) zvrhlo v přestřelku výmluv a planých slibů. Prosím, tohle pro jednou vynechme.
Nezdá se vám ale, že my jsme se vymlouvat přestali? Věřte, nevěřte, my jsme si opravdu sedli a probírali spolu nespočet nápadů, návrhů, vymýšleli projekty, které budou realizovatelné v místních i našich podmínkách, v kostce, snažili se.
Jak už jsme z obou stran řešili, poprvé jsme všichni udělali hned několik chyb. Odezva na zklamaný článek i oznámení o projektu byla ale celkem slušná. Je vedlejší, že vlastně trochu nechápu, jak jste mohli minout úvodní články žánrů, a přesto si všimnout toho, co se vám hodí.
Omlouvám se, to bylo trochu ofenzivní.
Každopádně, opravdu jsem čekala, že na druhý, třetí pokus také mírně, vy rádi píšící, zkusíte dát pozor, a pokud máte do žánru čím přispět, vážně si to někam poznamenáte, nebo co já vím, a zkusíte se na to nevykašlat.
Tady už to přece není o nás, sakra. Tentokrát jste to také vy, kdo je zodpovědný za ticho a klid na zdejší frontě. Ráda si poslechnu jedno - co tedy vlastně chcete?

Pojďte se bát

1. srpna 2014 v 16:36 | Elwin Smaragdová |  Měsíčník
Literární žánr, který pracuje s odvěkým strachem i novodobými fóbiemi. Žánr, jehož smyslem je hrůza a zděšení. Horor a hororová literatura jsou tu natolik dlouho, že je nemůžeme opominout ani my. Pojďte se s námi bát.

Nový člen: Venouš

1. srpna 2014 v 14:55 Členové: M - Z
Jméno: Venouš
Rok narození: 1999
Blog: red-rose-lady.blog.cz
Ukázka tvorby na osobním blogu: http://red-rose-lady.blog.cz/1406/posledni-dopis
Tvorba v klubu: Zatím nepřidán žádný příspěvek
Co o sobě říká: Jsem tak trochu temná osoba, můj život je není zrovna nejjednodušší, ale pořád to zvládám. Moje hlava je docela temná, smutná a pesimistická. Ale pro všechny. kdo čtou moje básně a jinak celkově články, tak už se snažím psát optimisticky a snažím se konečně najít sama sebe.
Jinak jsem líná, strašně ráda sbírám předměty, jako jsou žiletky a mám sklony k satanismu. Jsem cvok.
Účasti v soutěžích: Zatím se neúčastnila v soutěžích
Úspěchy v klubu: Zatím žádné úspěchy