Ticho, ignorace, nezájem?

17. srpna 2014 v 2:08 | Elwin Smaragdová
Milí členové,

jsou určité věci, které nelze nechat bez povšimnutí a je potřeba na ně znovu reagovat, protože všechno má svůj čas. Nelíbilo se vám, že se v klubu nic neděje, což je pochopitelné. Objevil se nový projekt a v komentářích jste všichni pěli ódu, jak je to úžasné a že se určitě zapojíte. Vše jste věděli měsíc dopředu a přesto na první téma v květnu nepřišla jediná reakce, žádný článek, žádná recenze. Pod člankem jste mi pak vysvětlili, že vlastně chyba je na naší straně, protože jste to věděli moc dopředu (kdybychom vám dali dva týdny, bude zase času málo), že fantasy vás nezajímá a tak vůbec, že jsme si vybrali špatný čas, protože vy chodíte do školy (jo, tak to pardon, ale i adminky chodí do školy, takže nebudete tomu věřit, ale víme, co obnáší písemky a zkouškový, nedejbože státnice) a my po vás něco chceme. Ale okej, dostali jste další měsí.

Fascinující, že na sci-fi přišla jedna jediná odezva. Víte, tohle je strašně demotivující, protože pokud my máme do vás investovat svůj čas, tak musíme mít zpětnou vazbu, vážně musíme a ne v podobě kydů, proč to nejde, protože jenom to od vás dostáváme. Plus absolutní nezájem. Protože v červenci byla spousta dovolených, vyhlásila jsem prázdniny a zase vás předem informovala o tématu. Ale i kdybyste zapomněli, sprnový článek už visí a vaše odezva? Stále to samé.

Takže, drazí členové, my se snažit můžeme, ale bez vás je to k ničemu. A mám pro vás radu, až sem budete psát zase svoje moc chytré komentáře, proč něco nejde. Nepište je, jsou to prachsprosté výmluvy. Je to totiž úplně to samé, co děláte v AK, pokud v něm jste. Umíte si jen na prázdno třepit ústa a když dostanete možnost zapojit se, najednou vykřikujete, jak nemáte čas. Tak si to rozmyslete.


Dodatek neviditelné spoluadminky NathMalorin:

Zdravím vás, každého, kdo se dostal už téměř na konec.
Víte, opravdu by mne mrzelo, kdyby se to tu (a zvláště dole v komentářích) zvrhlo v přestřelku výmluv a planých slibů. Prosím, tohle pro jednou vynechme.
Nezdá se vám ale, že my jsme se vymlouvat přestali? Věřte, nevěřte, my jsme si opravdu sedli a probírali spolu nespočet nápadů, návrhů, vymýšleli projekty, které budou realizovatelné v místních i našich podmínkách, v kostce, snažili se.
Jak už jsme z obou stran řešili, poprvé jsme všichni udělali hned několik chyb. Odezva na zklamaný článek i oznámení o projektu byla ale celkem slušná. Je vedlejší, že vlastně trochu nechápu, jak jste mohli minout úvodní články žánrů, a přesto si všimnout toho, co se vám hodí.
Omlouvám se, to bylo trochu ofenzivní.
Každopádně, opravdu jsem čekala, že na druhý, třetí pokus také mírně, vy rádi píšící, zkusíte dát pozor, a pokud máte do žánru čím přispět, vážně si to někam poznamenáte, nebo co já vím, a zkusíte se na to nevykašlat.
Tady už to přece není o nás, sakra. Tentokrát jste to také vy, kdo je zodpovědný za ticho a klid na zdejší frontě. Ráda si poslechnu jedno - co tedy vlastně chcete?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Teeda Teeda | Web | 17. srpna 2014 v 20:42 | Reagovat

Tak co. Má vůbec smysl něco psát a třepit si tlamku, když vlastně nikdo nic nechce a cokoli, co kdo řekne, bude výmluva?

Jám mám jasno, proč nepíšu. Osobně se scifi a hororem nemám nic společného ať už čas mám nebo nemám. Ptala jsem se v komentáři, co bude dalšího, abych si připravila a taktéž žádná odezva, hm.. tak na tom by se hodilo taky zapracovat. Koukala jsem, že to je tady dost často bez odpovědi.

Proč ostatní nic, to nevím.
Můžu se jen domnívat. Totiž - i když jednou za čas vyjde, co je to ten žánr zač a co s tím (což je mimochodem dlouhé a vlastně učebnicové čtení, kterým je vlastně i těžký se prokousat), tak přijde možnost recenzovat a myslím, že málokdo má schopnost napsat recenzi tak, aby nebyla shrnutím, ale poutavým čtením a byla přiměřeně dlouhá k blogovému čtení.

Pro co jsem já (což je nepodstatné, ale v článku je otázka, co chceme) - Přesunula bych celý klub na nové stránky, světlejší a čistší, které nechají dýchat a bude se tam dobře číst. Pak bych udělala soutěž pro členy a třeba i nečleny. Klidně třeba volný útvar na téma Literární klub. Třeba se najde dobrej příběh s konceptem, kdo ví. Podle projevu a nápadů bych vybrala, kdo bude členem a basta. Kdo se nezapojí, tak evidentně nemá o fungování zájem, jeho problém a letí. Kdo zájem má a chce se zapojit, nechť zůstane a naplňuje co se společně vymyslí. Myslím, že ale tohle, co tu teď probíhá je moc suchá a občasná aktivita, která, byť se na začátku zdála perfektní a ta myšlenka mě těšila, tak se ukázala neefektivní a mrtvá.

Toť můj skromný názor. Ne výmluva, dodávám.

2 Elwin Smaragdová Elwin Smaragdová | E-mail | Web | 17. srpna 2014 v 21:14 | Reagovat

[1]: dobře, koukni, moc díky za odezvu :)

Je fakt, že jsme to s tím měsíčníkem možná přehnaly, ale přišlo nám to jako dobrý nápad. Evidentně nebyl, jak je vidět... což není nijak obviňující, jen konstatující :)

a nakonec tvůj poslední odstavec. To je něco, na čem se snažíme pracovat. Jen nechceme zůstat na blog.cz, ale přesunout se třeba na vlastní doménu. Chceme to vlastně udělat úplně jinak a proto se pořád nic děje - z vašeho úhlu pohledu, je to prostě trochu náročnější. Ale za tohle jsem moc ráda, že jsi to napsala, protože z toho máme tak trochu strach.

Takže ještě jednou díky ;)

3 NathMalorin NathMalorin | E-mail | Web | 17. srpna 2014 v 21:47 | Reagovat

[1]:
Vlastně, Teedo, za tvou osobu tady kolem jsem docela ráda, jelikož, jako jedna z ne zrovna davu, zanecháš pokaždé konstruktivní komentář. Díky.
Co se výmluv a omluv týče, je tu samozřejmě nespočet těch, co opravdu neměli čas, či se neztotožňují s aktuálním žánrem. Je jasné, že cílím na tu druhou skupinu.

No, nakonec mi nezbývá, než v poslední části souhlasit s Elwin. Epický přesun a rekonstrukci, vlastně až novou výstavbu Literárního klubu, řešíme teď v podstatě v první řadě, nezbývají nám úplně síly na to, abychom se samy účastnily zdejší aktivity nějak víc. V tuhle chvíli je to prostě neviditelná práce. Každopádně, obsah odstavce je určitě něco, co nám pomohlo a s čím můžeme tak trochu dál pracovat. Děkujeme.

Současný projekt? Vlastně to vidím úplně stejně, jako ty, i když asi z trochu jiného úhlu, kdy se ve startu zdál býti něčím vážně dobrým a zajímavým, ačkoliv se projevil takhle.

4 Teeda Teeda | Web | 17. srpna 2014 v 23:41 | Reagovat

[2]:[3]:
Myslím, že když chystáte něco novýho, tak asi ani není potřeba se snažit něco u toho tvořit i tady. Nechci vás navádět, ale nechala bych to ladem s oznámením a basta. Zbytečně se dělí síla. Určitě se mi líbí nápad zmizet odsud úplně, takže se těším a jsem zvědavá.
Strach bych neměla. Nejhorší, co se může stát je, že to nevyjde.:) Držím palce, ať vaše proktový snahy vyjdou a těším se, jak to bude vypadat. :)

Jen mě teda popravdě udivuje, že po takovém naštvání tu nepřibylo více komentářů.

5 Jeremiáš Jeremiáš | Web | 18. srpna 2014 v 20:51 | Reagovat

Je mi líto, že jsem nepřispěl, prázdniny jsou nicméně divoké a já jsem holt duše fantasácká.

Rád se zapojím do aktivit klubu, zejména pokud projde plánovanými změnami. Myslím si, že přese všechny nesnáze tenhle projekt stojí za to.

Přeji administrátorům hodně trpělivosti, která musí být v současné době dost možná na okraji zhroucení. Ignorace ze strany členů je totiž bezesporu značná.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama