Thalia Contostavlos vs. Vědma

15. září 2014 v 10:00 |  DUEL
Ač měla jedna z povídek druhého týdne menší zpoždění, nakonec vše dobře dopadlo a vítězkou se stala Sussanah! Se třetím týdnem tu máme fotografie více abstraktní (ačkoliv, kdyby autorky věděly, co to původně bylo, asi by se zasmály) a dvě dílka. V anketě pod článkem rozhodněte, jako obvykle, o vítězce.
Příjemné počtení!Thalia Contostavlos - Pracovní podmínky
"K čertu, v tomhle rachotu se nedá pracovat," prohlásil jsem hlasitě a očima švihnul po mladíkovi, co zrovna v rohu naší kanceláře sestavoval jakýsi jednoduchý kladkostroj. Na odpověď se mi bohužel místo omluvy a kýženého ticha dostalo jen přidrzlého úsměvu a nedbalého pokrčení ramen. Povzdechl jsem si nad svou bezmocí. Můj zaměstnavatel se totiž včera večer rozhodl, že to osmadvacet let staré palisandrové obložení, co se skví na našem stropě, je příliš tmavé a že by ho rád vyměnil za něco z teaku. Můj názor, že kdyby se obložení trochu oprášilo, bylo by hned světlejší, nikoho nezajímal a tak dnes u dveří zazněl v devět hodin ráno zvonek a já byl nucen vpustit dovnitř nevycválaného mládence v manšestrových kalhotách. Rámus neutichal a tak jsem se rozhodl nechat prozatím nekonečného přepisování korespondence s klienty naší detektivní agentury a usmyslel si, že nastal čas vyčistit si zbraň. Otevřel jsem tedy rozvážně příslušnou zásuvku svého psacího stolu a s očima stále upřenýma na mladíka jsem z ní postupně vytáhl kožený hadřík na leštění, čistící kartáček na protáhnutí zásobníku a nakonec svůj oblíbený revolver. Chlápek, kterého jsem se takto kreativně snažil zastrašit, měl tu drzost se na mě zakřenit a pakprovokativně zaškubat provazem, co držel v ruce. Bylo to klasické lodní lano s odrbanýma koncema a na několika místech prořídnuté skoro až k přetržení. Pracant v manšestrákách ho evidentně používal často.
"Bude ti to trvat ještě dlouho?" zeptal jsem ho s výmluvným pohledem na zbraň, co mi poklidněležela na stole. Pokusil jsem se při tom svůj hlas donutit, aby zněl temně a výhružně, ale podle pozdvižených obočí mého trýznitele se mi to příliš nepovedlo.
"O co vám kráčí?" zeptal se s ledabylým úšklebkem, který jasně naznačoval, že ví, že blafuju.
"Na co ta kladka?"
"Abych ten kazetovej strop v klidu snesl dolu. Nebo byste byl radši, kdybych vám to těžký obložení jen tak pustil na podlahu?"
Pokrčil jsem rameny. "S tím, v jakým stavu je to lano, se tomu asi stejně nevyhneme."
"Tohle lano ještě nikdy nepolevilo."
"Všechno je jednou poprvý," zamručel jsem trochu podrážděně. V hlavě se mi při tom objevila myšlenka, že někteří lidé by občas potřebovali trochu proplesknout. Než abych se ale pouštěl do nesmyslné potyčky, zvedl jsem se raději ze židle, vrhnul jeden uražený pohled směrem k mladíkovi a opustil kancelář s úmyslem promluvit si se svým šéfem o vhodných pracovních podmínkách. Byl jsem zrovna na druhém podlaží, když se zezdola ozvala hlasitá rána. Zakroutil jsem hlavou. "Prý ještě nikdy nepolevilo,"poznamenal jsem sarkasticky a protočil panenky, "Tady se vážně nedá pracovat, asi požádám i o zvýšení platu."

Vědma - Mary Sue Agency
LÁKAVÁ NABÍDKA! NEPŘEHLÉDNĚTE!
Potřebujete zachránit svět? Máte problémy se svým úhlavním záporákem? Sháníte krásnou a nadprůměrně inteligentní ženu, abyste se mohli vytahovat před přáteli? Hledáte oběť pro své krvavé rituály? Či snad tohle vše naráz? Po hrdinech, jako by se zem slehla, a vaši bohové na vás kašlou?
Volejte Mary Sue Agency! Disponujeme neomezeným výběrem lepých, geniálních, všemocných a dokonalých žen a dívek - věkový průměr 16-18 let! Denně nové kousky!
Možnost výběru Mařen různých velikostí, tvarů i barev, za menší poplatek nabízíme i výběr z nekonečna fantastických ras z jiných světů! Zvířecí ouška po dohodě.
Všechny naše Mařeny zvládají bezchybně veškerá kouzla, umění boje zblízka (olej ani bahno nejsou součástí nabídky), střelbu z velkého množství palných zbraní a jako bonus dokáží výborně klamat tělem!
Hrdinky dodáváme hned, bohyně do tří dnů!
Máte-li zájem, volejte na číslo 44141368317 nebo objednávejte na našich webových stránkách www.chcipnimareno.com! Nejrychlejší obdrží k vybrané Mary Sue provaz zdarma! Objednávejte nyní kromě provazu obdržíte i druhou MS a několik vybuchujícím nábojů do revolveru!

Záruční listy nejsou potřeba. Stížnosti vyřizujeme každý den na adrese marysue.department@gmail.com

"S vaší Mary Sue jsem byl spokojen jako nikdy předtím!" (Hannibal Lecter)

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Ve třetím souboji vítězí...

Thalia Contostavlos
Vědma

Komentáře

1 Sussanah de Silva Sussanah de Silva | 15. září 2014 v 20:17 | Reagovat

Prvni se mi libi, ale zasloužilo by si trochu víc prostoru a maličko uhlazenější přímou řeč. Hlas dávám druhému, protože je to krásně úderný =)

2 Sussanah de Silva Sussanah de Silva | Web | 15. září 2014 v 20:18 | Reagovat

I když po zamyšlení první trochu líp sedne k obrazki...

3 Kiwi Zelená Kiwi Zelená | Web | 15. září 2014 v 21:01 | Reagovat

Líbí se mi obě. Nejvíc mě ale pobavilo, jak mi pod tím vyskočila reklama: Nabízíme kvalitní provazy! Lana a provaznické zboží! Vážně tematické.. :-D

4 Terka Terka | E-mail | Web | 16. září 2014 v 10:52 | Reagovat

Obě povídky se moc dobře četly, ale o trochu víc mě zaujala povídka od Thalii, takže dávám hlas jí. :-)

5 Vera Vera | Web | 16. září 2014 v 20:10 | Reagovat

Z té druhé povídky jsem nemohla :'DDDDDDDDDD www.chipnimareno.com a ten Hannibal na konci to dorazil :D :D :D
Nemusela jsem se dlouho rozhodovat, komu dám svůj hlas, i když ta první povídka byla taky povedená :)

(Achjo, budu se z toho smát ještě asi hodně dlouho :D)

6 Vera Vera | Web | 16. září 2014 v 20:10 | Reagovat

PS: a "co to ve skutečnosti bylo?" :D

7 Thalia Contostavlos Thalia Contostavlos | E-mail | Web | 16. září 2014 v 20:35 | Reagovat

[6]: Také jsem se chtěla zeptat, co na tom obrázku ve skutečnosti bylo :)

8 meh meh | 17. září 2014 v 4:29 | Reagovat

[6]:, [7]:

Trosku umrele skrabadlo pro kocku, vyrobene ze sisalu a papirove trubky na koberce. Papirovou trubku je videt v horni casti trubky, lano je castecne odmotane a roztrepene, jsou na nem zachyceny kocici chlupy (rezavobile barvy). Na pozadi je mozne spatrit tmave obrysy kociciho skrabadloveho hradu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama