PierRe Vesper vs. Thalia

25. listopadu 2014 v 12:00 |  DUEL
Z minulého týdne máme jasnou vítězku SUSSANAH. Tentokrát však vítězství leží na vás, protože dílka dorazila dvě, takže vás pod článekm čeká anketa.
Příjemné počtení :)
PierRe Vesper - kAMENy
Žlučové lásky kameny
všechny popsané jmény
mých múz a slastí
zničené mou pěstí

o sebe bušíce
kovový tlukot srdce
jiskra za jiskrou
přitahovány tmou

čekám na plamen
a v očích panen
páchám zrady
vítězící pravdy

idylický prach
nelidský strach
vykoupený lhář
kamenná tvář

současnosti marnivost
rubínová tvrdost
další můj nádech
listí čpí na hrobech

Zde vytesaný citát:
"Započněte lkát,
až budou vyslyšeny
posmrtné kameny."Thalia Contostavlos - Šutr
"Kapota auta pode mnou zaskřípala, když jsem si na ni sedl, a já si teatrálně povzdychl, abych dal případným kolemjdoucím najevo, jak mám těžký život. Ne že by v té pustině uprostřed ničeho byli nějací kolemjdoucí, ale člověk může doufat ne? A kdyby mne snad někdo přece jen viděl, jak tu tak sedím na svém Chevroletu, tak by mne jistojistě litoval.
Proklatý šutr.
Když se půl kilometru zpátky začalo ze směru mého pravého předního kola ozývat pravidelné klepání, nevěnoval jsem tomu přílišnou pozornost, když se ale před pár minutami ve zpětném zrcátku objevil obraz roztrhané pneumatiky a volant se mi v rukách cukl prudce doprava, nedala se již závada ignorovat.
Zastavil jsem tedy, vystoupil a když jsem spatřil holý rám předního kola bez jakékoli známky po pneumatice, hlasitě jsem zaklel. V kufru mám totiž místo náhrady svoje obrazy, které by se jinak do tak nepraktického auta nevešly a telefon nemá signál.
Zatracená kupa minerálů.
Podíval jsem se na hodinky a vztekle kopl do nejbližšího kamene. Letadlo, které mne mělo dopravit na místo konání mé první velké výstavy mi právě uletělo a kolem ještě neprojel nikdo, kdo by mi mohl pomoci. Výstava je tudíž v loji, stejně tak jako moje kariéra. Bůh ví, kdy se mi opět naskytne takováto příležitost.
Rozhlédl jsem se kolem sebe, zlostně mhouříc oči na kusy černé gumy uprostřed silnice. Něco dobrého z toho přece jen vylezlo, mám teď neskutečné množství inspirace pro své další obrazy, každý z nic zobrazující uspokojivě násilnou destrukci nějakého kamene.
Jak jsem řekl, proklatý šutr."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

PierRe Vesper vs. Thalia

PierRe Vesper
Thalia

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama