ANNihilation vs. Bocian

6. ledna 2015 v 14:39 |  DUEL
Se zpožděním, avšak jasným výsledkem. V minulém kolem nakonec po docela napínavém souboji zvítězil PierRe Vesper, kterému gratulujeme!!!
Do tohoto kola přišel bohužel jen jeden příspěvek, takže se vítězkou stává ANNihilation, také gratulujeme!
ANNihilation - Věčnost
"Mé jméno je doktor Aeter, vítejte na naší klinice." Přátelsky se usmál na svou novou pacientku. "Nemusíte mít strach, všechno v klidu probereme. Následujte mě." Pokynul rukou směrem ke dveřím a mladá žena, které neměla téměř žádnou barvu v obličeji, šla automaticky za ním.
"Posaďte se u nás. Mohu vám něco nabídnout, nebo přejdeme rovnou ke konzultaci?" Zeptal se jemným hlubokým hlasem.
"Raději rovnou začněte. Z doktorů, nemocnic a všeho kolem jsem vždy nervózní, tak ať to mám co nejdříve za sebou," odvětila a do obličeje se jí pomalu začala vracet barva.
"No, dobře, jak si přejete, nemusíme chodit kolem horké kaše. Vysvětlím vám, jak celá procedura funguje. Na zachovávání mladistvého vzhledu jsme experti. Náš inovativní způsob praktikujeme již několik let a to s naprosto fantastickými výsledky. Z procesu ale není cesty zpět, proto váš nejprve seznámím s negativy, která s sebou nese.

Cenou, kterou zaplatíte za zachování vašeho krásného mladého vzhledu, budou především vaše pocity. Ať už to bude radost, zamilovanost, touha, dojetí, vzrušení, hrdost, veselost, spokojenost nebo klid. Všechny tyto emoce navždy zmizí. Na druhou stranu se zbavíte i všech negativních pocitů, ale pro spoustu klientů je problém tento fakt přijmout a od svého rozhodnutí ustoupí. Ovšem mnozí se raději těchto, ehm, jako bych to řekl…přežitků vzdají a zůstanou mladými navždy. Posuďte sama." Pomalu vstal, stále s úsměvem, a spustil projektor. "Vidíte, jak jsou nádherní?" Kochal se svou prací.
Na plátně se střídala spousta fotografií mladých žen, místy mužů. Ač nádherně a bez vrásek, všichni vypadali jaksi skelně, bez výrazu, trochu jí to vyděsilo.
"Kolik let je téhle?" Vychrlila ze sebe, když naskočil obrázek jemné světlovlasé ženy s bledou pletí.
"Zkuste hádat," šibalsky odvětil doktor Aeter.
Zamyšleně se zahleděla: "Plus mínus sedmadvacet?" Nervózně pohlédla na doktora a očekávala odpověď.
"Ha, pětačtyřicet!" Vyhrkl vítězoslavně.
Udiveně na něj pohlédla. "To snad není možné! Tolik? Proboha, to je úžasné!" Nadšení jí naplnilo oči, ale stejně bylo vidět, že pořád přemýšlí a pečlivě zvažuje, jestli proces podstoupit. "A jak přesně ta vaše procedura funguje, doktore?"
"Přesný proces vám bohužel nemohu sdělit, jde o lékařské tajemství, které je třeba pečlivě střežit až do poslední chvíle. Zkusím vám ale popsat jeho účinky tak, abyste jim, i jako laik, plně porozuměla. Kdybych měl tento zákrok přiblížit, přirovnal bych ho k nečekanému mrazu. Rozkvetlou květinu obalí led a tím ji uchová navždy krásnou, navždy zachytí moment jejího rozpuku. Ovšem ke květině už není možné přivonět, jestli chápete." Pohlédl na svou pacientku.
Přikývla. "Samozřejmě, ta ztráta emocí."
Doktor na souhlas pokyvoval hlavou. "Vždy záleží na tom, v jakém věku tento proces podstoupíte. Ubrat nic nedokážeme, zachovat umíme vše." Nepatrně na ní mrkl. "Vám je, dvacet…"
"…dva"doplnila ho.
"Tak to jste přišla úplně akorát, řekl bych. Vaše tělo už je zcela vyvinuté, ale ještě pár let, a začnou se vám tvořit mladistvé vrásky a tělo postupně uvadat," gestem obkroužil její obličej a naznačil pohyb směrem dolů.

"Pečlivě si tedy rozmyslete, jestli zákrok chcete." Potřásl jí na rozloučenou rukou. "Ale moc neotálejte," dodal a v jeho hlase skoro jako by zazněla výhružka, které si ale mladá žena nemohla všimnout, protože se jí v hlavě obracela jeho slova o zákroku, květinách, věčném mládí a životě bez citů.

"Jsem rád, že jste se vrátila. Jste si tedy jistá tím, že chcete postoupit proceduru?" Doktor se afektovaně usmál, protože už předem znal odpověď. Nikdo se přeci nevrátí, aby řekl ne.
"Stoupněte si tady. Kolem vás je zařízení, které vám obemkne tělo, abyste neupadla, až proces začne. Kvůli použité technologii není možné provádět ho vleže. Tak, jste připravena?"
Jemně, a opět bledá, že by se v ní krve nedořezal, přikývla. Doktor začal manipulovat s přístrojem, který jí chytil kolem kotníků, stehen, boků, dolní části hrudníku a krku, aby bylo tělo stabilní. Poté si v injekční stříkačce připravil látku, kterou se jí chystal vpíchnout. Byl to velmi pečlivě vyvinutý roztok. Po vstříknutí do žíly neusmrtil hned, jak se dostal k srdci, ale krevním oběhem putoval do té doby, než se dostal do všech částí těla. Ty znehybnil a během několika minut prakticky zakonzervoval, takže k jejich tlení dojde až za několik desítek let, ne-li déle. Kvůli paralýze se nedalo říct, kdy přesně nastala smrt, ale během pár minut byl pacient zachycen v nehybnosti a - a to především - v dlouhotrvajícím mládí, které mu nikdo nemůže vzít.
Přívětivě se na mladou ženu usmál. "Jen to maličko štípne a bude po všem."
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 darkemperor darkemperor | E-mail | Web | 6. ledna 2015 v 17:17 | Reagovat

Já říkal, že se uvidíme ve finále. mucqy mucq

2 darkemperor darkemperor | E-mail | Web | 6. ledna 2015 v 20:21 | Reagovat

A ještě bych chtěl dodat, že zrovna na Bocianovo dílko jsem se těšil.

3 ANNihilation ANNihilation | Web | 6. ledna 2015 v 22:12 | Reagovat

Já se zase těšila, že to bude napínavé a tak.. Tak asi bude napínavé až finále. ;))

4 Elwin Smaragdová Elwin Smaragdová | E-mail | Web | 7. ledna 2015 v 17:17 | Reagovat

[2]: taky jsem se na jeho dílko těšila, protože píše velmi dobře a hlavně jsem si říkala, že si ANN konečně užije nějaké to drama :D tak až s tebou ;)

5 darkemperor darkemperor | E-mail | Web | 9. ledna 2015 v 2:24 | Reagovat

[4]: No jo, se mnou si užije. My se na to už dlouho těšíme... :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama