Srpen 2015

Stáž v časopise ABDON

31. srpna 2015 v 16:05 | Elwin Smaragdová |  Doporučujeme
Moji milí,

dnes pro vás mám nabídku něčeho velmi zajímavého a mnou ozkoušenou. Takže nebudete kupovat zajíce v pytli. Jedná se o stáž v časopise ABDON, se kterým spolupracujeme.

Plány a zase plány

28. srpna 2015 v 15:17 | Elwin Smaragdová
Letní prázdniny se blíží ke konci a s nimi skončí i soutěž o logo Literárního klubu. Zatím se vás moc nezapojilo, ale to nevadí, o to jednodušší to pak bude. Jakmile bude logo, změní se i vzhled stránek. Zároveň uvažuju na přejmenováním Literárního klubu a jeho přestěhováním jinam. Poslední 3 dny mi nějak blbne blog.cz, takže považuju za zázrak, že se mi vůbec podařilo začít psát tenhle článek. A protože nevím, jak dlouho tohle štěstí vydrží, dozvíte se tu, jaké plány s vámi do konce roku 2015 mám :)

Nový člen: Vlasta

1. srpna 2015 v 12:14 Členové: M - Z
Jméno: Vlasta
(Rok narození: 2000)
Říká o sobě: Narodila jsem se ve znamení vodnáře, jsem cholerik mající sklony k melancholii. Ráda trávím čas s knihou a bez foťáku mě uvidíte jen málokdy. Psaní považuji za svou nedílnou součást, nejpřirozenější způsob veřejného projevu i soukromých duševních výlevů. Zajímám se o minulost, snažím se žít přítomností a sním o své budoucnosti. A nepiji kafe.


Alternativní konec

1. srpna 2015 v 12:00 | Elwin Smaragdová |  Témata
Alternativní konec v anketě vyhrál o dva hlasy nad Hrou se slovy. Dlouho jsem přemýšlela nad tím, jakou povídku zvolit. Od počátku ale bylo jasné, že nebude má. Víte, nemyslím si, že byste měli dokončovat zrovna mou povídku, protože by to nebylo fér. Z toho důvodu jsem se rozhodla přeložit jistý středověký text Hanse Rosenplüta. Tento vzdělaný spisovatel žil mezi lety 1400 - 1460, věnoval se básním, popěvkům a veselým historkám, které byly určené především pro chudší lid. Jednalo se vlastně o opak vznešené epiky, kterou všichni znáte. Nečekejte žádného Tristana nebo Iweina.
Doufám, že se vám povídka bude líbit a moc se těším na vaše dokončení, která posílejte zase na klubovýn mail. Na konci měsíce v anketě vybereme to nejlepší dílko a budete moci srovnat své verze s verzí oficiální :)

Tvorba na červencové téma

1. srpna 2015 v 10:44 Témata
V červenci jsem přijala dvě nové členky a obě se projevily aktivně, z čehož mám radost. Jedna z nich se už dokonce zapojila do témat. Její dílko najdete níže. Doufám, že se bude líbit a blogerce Łuce tímto moc děkuju :)